По-рано през седмицата крипто общността беше уведомена за грешка в кода на Bitcoin Core.
Анонимен потребител първоначално съобщи за грешката на водещите разработчици на Bitocin Core и Bitcoin ABC (софтуерното изпълнение на Биткойн Кеш).
След анализ беше установено, че грешката е критична до такава степен, че разработчиците са преценили да не споделят за случката в началото. Това се дължи на факта, че злонамерен нападател би могъл да го използва, за да създадат повече BTC над лимита от 21 милиона. Такъв акт вероятно щеше да разтърси крипто общността и да предизвика реакции на пазарите.
По-рано през месеца, Ethereum World News съобщи за последните разработки на проекта Verge. Една от разработките включваше надстрояването на кодовата база на монетата с този на Bitcoin Core версия 0.13. След това заявиха, че са в процес на настройване до засегнатата версия от 0,17.
Един от основните разработчици с псевдоним Marpme, съобщи чрез Twitter, че криптовалутата не е била засегната от бъга, защото те все още не са се преориентирали към засегнатите версии.
$ XVG #XVG Вече оправената уязвимост, открита преди няколко дни в сървъра (CVE-2018-17144), не съществува в нашата текуща кодова база.
Той също така добави, че тъй като екипът за разработка подобрява кодовата база на Verge на новоопределената версия Bitcoin Core, те ще включват корекциите в софтуера на XVG.
$XVG #XVG The already fixed vulnerability, which has been found inside the bitcoin core (CVE-2018-17144) a few days ago, is not present in our cur ren t codebase.
Source: https://t.co/XUBOKfh47k #vergeFam #verge— marpme (@marpme_) status/1043191518335524866?ref_src=twsrc%5Etfw“>September 21, 2018
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.