Изпращането на криптовалути през няколко блокчейна все още може да изглежда като лабиринт — особено когато не е ясно към коя мрежа принадлежи даден адрес.
Но участниците в Етериум може скоро да поправят това. Два предложени стандарта, ERC-7828 и ERC-7930, имат за цел да премахнат объркването, като въведат единен начин за обозначаване на адресите в различни мрежи.
Единият стандарт помага на софтуера автоматично да разпознава мрежата, към която е свързан даден адрес, а другият превръща сложните редове в четими имена — като имейл адреси за блокчейн портфейли. Заедно те обещават по-гладки и по-безопасни междуверижни транзакции както за потребителите, така и за разработчиците.
Стандартите, въведени от мултипротоколния екип Wonderland, в момента се разглеждат от общността и се очаква да бъдат финализирани до средата на май.
Ако бъдат приети, те ще положат основите за портфейли и приложения, които да предотвратяват една от най-честите – и скъпи – грешки на Web3 потребителите: изпращане на средства на правилния човек, но в грешната мрежа.
Чрез стандартизиране на начина, по който адресите се интерпретират и показват, актуализацията може да намали значително сътресенията в екосистемата на Етериум, особено с нарастващия брой потребители, които взаимодействат с мрежи от втори слой и странични вериги. Промяната може също да ускори приема на децентрализирани приложения, като превърне преживяването в нещо по-скоро като изпращане на съобщение, отколкото като програмиране.
Galaxy Digital се готви да навлезе на публичните пазари в САЩ, като целта е да бъде регистрирана на Nasdaq под тикера „GLXY“ още на 16 май.
В ход, съчетаващ научна фантастика и криптовалути, проектът Worldcoin на Сам Алтман въвежда технологията си за сканиране на ириса в САЩ в мащабни размери.
Metaplanet, базираната в Токио компании, която прави сензация с агресивната си Биткойн стратегия, насочва поглед към САЩ, откривайки ново дъщерно дружество във Флорида.
Canary Capital подаде заявление за регистрация на ETF в SEC.