Твърди се, че Tether е използвала платежната платформа на Signature Bank, за да получи достъп до банковата система на САЩ.
На 4 април, позовавайки се на анонимни източници, Bloomberg съобщи, че Tether е инструктирала крипто клиентите си, да закупят нейните стабилни монети USDT като прехвърлят щатски долари в Capital Union Bank на Бахамите чрез платежната платформа на Signature – Signet.
Главният технически директор на Tether, Паоло Ардоино, отрече всякаква експозиция към Signature в отговор на материала на Bloomberg. Въпреки че бъдещето на Signature Bank изглежда несигурно след неотдавнашното ѝ затваряне, Coinbase потвърди, че Signet – мрежата на банката за незабавни плащания за дигитални активи, работеща 24/7, все още функционира.
As I stated on 12th of March 2023, Tether didn't have any direct or indirect exposure to Signature.
Good risk management where everyone failed…— Paolo Ardoino 🍐 (@paoloardoino) April 4, 2023
Продължаването на дейността на Signet изглежда е станало възможно благодарение на Signature Bridge Bank – временна организация, създадена от Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум ги очаква спад, твърди анализатор – от какво да се пазим?
Според източник, свързан със Signature Bridge Bank, Джереми Алeр, главният изпълнителен директор на емитента на USDC Circle, е съобщил в Twitter за спирането на изкупуването на Signet вечерта преди прессъобщението на Signature Bridge Bank, с което се обяви откриването на дейността ѝ.
Някои членове на криптовалутната общност повдигнаха въпроси относно внезапното затваряне на Signature Bridge Bank от страна на регулаторите. По време на епизод на предаването „Unchained“ Джим Бианко, основател на Bianco Research, обсъди защо смята, че поемането на банката от нюйоркските регулатори е „подозрително“.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.