Властите във Франция и Белгия обявиха, че арестуват базирана в Израел организирана престъпна група, която примами 85 инвеститори от двете страни в предполагаема инвестиционна схема за криптовалута.
Според Finance Magnates, 10 предполагаеми измамници са арестувани във връзка с инвестиционната схема за криптовалута, която измами 85-те инвеститора от общо 6 милиона евро.
Медията цитира обвинителен акт, който описва използването на сложни тактики на подсъдимите за примамване на жертвите си в инвестиционната схема, като обещава голяма възвръщаемост, достигаща до 35%. Предполагаемите измамници изплащали на първоначалните си инвеститори по-малко печалби, за да ги подтикнат да привлекат нови инвеститори.
След това те започнаха да използват нови средства за изплащане на съществуващите инвеститори, създавайки Понци схема, която продължаваше да расте, тъй като инвеститорите насочваха други, за да печелят повече. Жертвите депозирали средствата си във „фалшиви компании“, контролирани от измамниците, които след това бързо ги превеждали по различни банкови сметки в азиатските страни и Турция.
Съобщава се, че властите и от двете страни също са иззели 1 милион евро в сътрудничество с властите от Люксембург, докато израелската полиция е провела седем обиска и е разпитала пет лица.
Както бе съобщено, крипто измамниците са успели да отмъкнат от жертвите си от общо 4,3 милиарда долара в криптовалута миналата година, като Понци схемите бяха отговорни за по-голямата част от тези кражби. Освен тези схеми, измамниците са използвали и фалшиви миксери за криптовалута, фишинг и фалшиви продажби на монети.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.