Реномиран крипто експерт изрази опасения относно разпространението на погрешни пазарни твърдения, които се ръководят повече от хайп, отколкото от фактически ончейн доказателства.
В неотдавнашен анализ експертът подчерта, че е важно да се разчита на проверени данни, а не да се следват подвеждащи твърдения, които нямат солидна подкрепа от блокчейн метрики.
Фокусирайки се върху поведението на дългосрочните притежатели на Биткойн, анализаторът посочи, че въпреки твърденията, предполагащи вълна от капитулация сред тези инвеститори, действителните данни не разкриват почти никакви доказателства за значителни продажби.
Индексът за промяна на неактивното предлагане, който проследява спящото количество Биткойн, не е успял да отбележи значим натиск от страна на тези притежатели, което засилва идеята, че търсенето все още е по-силно от предлагането на пазара.
Продължаващата еволюция на крипто индустрията доведе до дебати по традиционни теории, като например четиригодишния цикъл на ВТС. Анализаторите все по-често поставят под въпрос актуалността на този модел, като някои дори предполагат, че може да се формира нов цикъл, особено за алткойните.
Неотдавнашни коментари на фигури като Майкъл ван де Поуп и Мат Хоуган предполагат, че външни фактори, като например промени в политиката на правителството на САЩ, може да бележат края на стария цикъл, сигнализирайки за появата на нова пазарна динамика.
Освен това някои лидери в сектора, като Ки Йонг Джу от CryptoQuant, смятат, че Биткойн може би навлиза в мечи или стагниращ период, като посочват намаляващата ликвидност и продажбите на големите инвеститори. Тази промяна в нагласите провокира експертите да преоценят по-широките пазарни перспективи, подтиквайки общността да преразгледа предишни убеждения за цикличния характер на криптовалутните пазари.
Робърт Кийосаки, известният автор на книгата „Богат татко, беден татко“, продължава да бъде виден представител на финансовите среди, като предизвиква както възхищение, така и скептицизъм.
Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) наскоро прекрати съдебните дела срещу няколко големи крипто компании, но въпреки това Ripple остава изключение, което държи случая с XRP в центъра на вниманието.
По данни на Бюрото за икономически анализи през февруари годишната инфлация в САЩ се запазва на ниво от 2.5%, отразено в ценовия индекс на разходите за лично потребление (PCE).
Кандидатурата на Пол Аткинс за ръководител на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) предизвика смесени реакции.