Група от водещи японски компании настоява регулаторите да дадат приоритет на крипто ETF-ите, фокусирани върху основните дигитални активи като Биткойн и Етериум.
Тази препоръка, в която участват финансови гиганти като Mitsubishi UFJ Trust and Banking, Nomura, Daiwa Securities и водещата крипто борса в страната bitFlyer, подчертава стабилния характер на токените с голяма капитализация като привлекателен за дългосрочните инвеститори.
Докладът на коалицията, публикуван в петък, също така призовава за преразглеждане на данъчната рамка за криптовалутите, като конкретно се застъпва за отделно данъчно третиране на доходите от дигитални активи. Този стремеж се съгласува с текущата оценка на Япония на международните регулаторни промени, за да определи собствената си позиция по отношение на крипто ETF.
Инерцията за дигиталните активи в Япония непрекъснато се увеличава, отбелязана от решението на Metaplanet да приеме Биткойн като стратегически резерв, разглеждан като хедж срещу дълговите рискове и нестабилността на японската йена.
Притежавайки около 855 Биткойн токена (на стойност приблизително $56 милиона), Metaplanet също така анализира въздействието на притежаваните от нея BTC върху стойността на акционерите, като използва BTC Yield стратегията на MicroStrategy.
Биткойн отново отразява глобалните тенденции в областта на ликвидността – и това може да има сериозни последици през следващите дни.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.
Анализаторите на Citigroup твърдят, че ключът към бъдещето на Биткойн не са циклите на добив или халвинга, а притокът на ETF-ите.
Според доклад от 25 юли на компанията за крипто финансови услуги Matrixport ВТС може да навлезе в типичната лятна фаза на корекция.