Група от водещи японски компании настоява регулаторите да дадат приоритет на крипто ETF-ите, фокусирани върху основните дигитални активи като Биткойн и Етериум.
Тази препоръка, в която участват финансови гиганти като Mitsubishi UFJ Trust and Banking, Nomura, Daiwa Securities и водещата крипто борса в страната bitFlyer, подчертава стабилния характер на токените с голяма капитализация като привлекателен за дългосрочните инвеститори.
Докладът на коалицията, публикуван в петък, също така призовава за преразглеждане на данъчната рамка за криптовалутите, като конкретно се застъпва за отделно данъчно третиране на доходите от дигитални активи. Този стремеж се съгласува с текущата оценка на Япония на международните регулаторни промени, за да определи собствената си позиция по отношение на крипто ETF.
Инерцията за дигиталните активи в Япония непрекъснато се увеличава, отбелязана от решението на Metaplanet да приеме Биткойн като стратегически резерв, разглеждан като хедж срещу дълговите рискове и нестабилността на японската йена.
Притежавайки около 855 Биткойн токена (на стойност приблизително $56 милиона), Metaplanet също така анализира въздействието на притежаваните от нея BTC върху стойността на акционерите, като използва BTC Yield стратегията на MicroStrategy.
Strive Asset Management, съоснована от предприемача Вивек Рамасуами, възприема стратегически подход към разрастването на своите Биткойн активи – чрез придобиване на проблемни крипто активи, вместо да ги купува директно от пазара.
Биткойн отбеляза нов рекорд от $111,861, но данните сочат, че това рали все още набира скорост, а не се забавя.
Майк Новограц, шефът на Galaxy Digital, смята, че сегашното състояние на американската икономика и променящите се нагласи във Вашингтон създават идеални условия за Биткойн и крипто пазара като цяло.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $110,000 поднови оптимистичните настроения, като пазарите за крипто прогнози сигнализират за нарастващо доверие в по-нататъшни печалби.