Начало » Регулации » Япония иска да ограничи ливъридж търговията на криптовалути

Япония иска да ограничи ливъридж търговията на криптовалути

20.03.2019 15:11 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония иска да ограничи ливъридж търговията на криптовалути

Япония, която вече е известна със строгите си крипто регулации, е на път да добави още един набор от правила. Според неотдавнашен доклад, страната се гласи да ограничи ливъридж търговията на криптовалути до 2020 година.

Ливъридж трейдинга на крипто борсите ще се ограничи

Според съобщенията, най-големите финансови надзорни органи на Япония одобряват изменения в законите за финансови инструменти на страната и законите за платежните услуги, предназначени да ограничат размера на ливъриджа, който криптовалутните борси предлагат на своите потребители, когато търгуват с маржин.

Очаква се тази нововъведена горна граница да бъде два до четири пъти първоначалните депозити на трейдъра. Това е подобно на правилата, регулиращи форекс порталите.

Също така, всички крипто борси, предлагащи маржин търговия на своите потребители, трябва да търсят одобрение от японското правителство чрез регистрация. Това ще бъде нова форма на регистрационен процес, която се различава от съществуващия преди това метод, узаконен през 2017 година.

Дигиталните валути бяха официално признати като законно платежно средство

Тези изменения ще принудят крипто борсите да приемат мониторинг, който е подобен на този отнасящ се за борсите за ценни книжа и търговците. Този ход за изменение на съществуващите регламенти произтича от увеличаването на спекулативната търговия с маржин.

Според съобщенията, Японската асоциация за борси на виртуални валути разкри, че Япония е регистрирала 8,42 трлн. Йени в общата търговия с маржин през декември миналата година. Смята се, че това е приблизително 11 пъти общата сума на касовите транзакции.

Правилата ще влезнат в сила през април 2020 г.

Новоизменените правила няма да влязат в сила незабавно, но се очаква те да бъдат приложени през април 2020. Освен това, „борсите ще трябва да бъдат регистрирани в рамките на 18 месеца от тази дата“.

След хака за приблизително 500 милиона NEM (XEM) токена на стойност половин милиард долара от Coincheck, Япония стана по-строга, когато става въпрос за регулиране на крипто индустрията. Събитието също накара Агенцията за финансови услуги в страната да бъде бдителна, когато става въпрос за защита на инвестициите на гражданите.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Нигерия стимулира стабилните монети с нова регулаторна визия

Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.

26.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Южна Корея призовава мениджърите на активи да ограничат експозицията към крипто акции

Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.

23.07.2025 16:25 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC отмени одобрението на Bitwise ETF само няколко часа след зелената светлина

С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.

23.07.2025 10:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Републиканците в Сената представят нов законопроект за крипто пазара

Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.

22.07.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.