Руският президент Владимир Путин даде двусмислен, най-вече отрицателен коментар за издаването на собствената криптовалута.
По време на “Direct Line”, руският блогър Артем Хохоликов зададе на президента три въпроса за криптовалутите:
Дали Русия ще има своя собствена криптовалута? […] Ще бъде ли контролирана от правителството? […] Смятате ли, че в близкото бъдеще криптовалутите напълно ще заменят нашите редовни стандартни пари?
Путин отговори, като обясни първо, че Русия не може да има своя собствена криптовалута, тъй като крипто по дефиниция не може да бъде собственост на централизирана държава. След това Путин говори за крипто-копаенето, което не регулират, но следят внимателно.
По отношение на криптовалутите като форма на плащане, Путин отбеляза, че въпреки частичното приемане на крипто като средство за плащане в Япония, „то не работи в други страни“, като посочва:
Връзката на Централната банка на Руската федерация с криптовалутите [е, че] тя смята, че криптовалутите не са средство за плащане, нито съхраняват стойност. Крипсовалутите не са подкрепени от нищо. Човек трябва да ги третира предпазливо, внимателно.
Той добави, че Русия трябва също така да разгледа „как можем да ги използваме [криптовалутите], за да избегнем всякакви ограничения в областта на международната финансова дейност“. Дали е имал предвид заобикалянето на международни санкции, не можем да кажем със сигурност.
Твърди се, че държавните и частните субекти в Русия са обсъждали идеята за пускане на „CryptoRuble“ или „BitRuble“ от 2015 г. насам. През януари тази година, за средата на 2019 г. бе поставен опит за стартиране на издадената от държавата криптовалута. В началото на януари икономически съветник на Путин каза, че CryptoRuble може да помогне за облекчаване на натиска на финансовите санкции.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.