Най-голямата дистрибуторска компания във Виетнам, Linh Thanh Group, подписа меморандум за разбирателство (МOU) със швейцарската блокчейн компания KRONN Ventures AG, за да създаде крипто борса, според съобщение за пресата, публикувано на 22-ри март.
Сътрудничеството има за цел да осигури производство на дигитални валути и да създаде борса за криптовалути във Виетнам, за която компаниите са получили подходящ лиценз. Според прессъобщението, новата борса ще бъде първата оторизирана крипто борса, която ще работи във Виетнам.
Създаването на упълномощен обмен на криптовалути може да бъде голяма стъпка за индустрията във Виетнам, тъй като правителството по-рано зае твърда позиция срещу дигиталните активи.
През юли 2018 г., финансовият регулатор на страната, Държавната комисия по ценните книжа, забрани на компаниите в страната „да извършват емисионни, транзакционни или брокерски дейности, свързани с криптовалути“. Забраната се прилага на публичните компании, компании работещи с ценни книжа, инвестиционни фондове за ценни книжа и е издадена в резултат на официални опасения относно дейностите свързани с изпирането на пари.
Министерството на финансите на Виетнам предложи временна забрана за внос на крипто хардуер в началото на юни миналата година, позовавайки се на „много трудния“ процес на регулиране на новодобитите дигитални валути. Министерството на финансите имаше за цел да защити гражданите от криптовалутни измами, след предполагаема схема за $660 милиона през април. Аферата включваше два ICO проекта, оглавявани от виетнамски екип. След предлагането, виетнамската централна банка обяви, че ще преустанови вноса на крипто хардуер за копаене.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.