Най-голямата дистрибуторска компания във Виетнам, Linh Thanh Group, подписа меморандум за разбирателство (МOU) със швейцарската блокчейн компания KRONN Ventures AG, за да създаде крипто борса, според съобщение за пресата, публикувано на 22-ри март.
Сътрудничеството има за цел да осигури производство на дигитални валути и да създаде борса за криптовалути във Виетнам, за която компаниите са получили подходящ лиценз. Според прессъобщението, новата борса ще бъде първата оторизирана крипто борса, която ще работи във Виетнам.
Създаването на упълномощен обмен на криптовалути може да бъде голяма стъпка за индустрията във Виетнам, тъй като правителството по-рано зае твърда позиция срещу дигиталните активи.
През юли 2018 г., финансовият регулатор на страната, Държавната комисия по ценните книжа, забрани на компаниите в страната „да извършват емисионни, транзакционни или брокерски дейности, свързани с криптовалути“. Забраната се прилага на публичните компании, компании работещи с ценни книжа, инвестиционни фондове за ценни книжа и е издадена в резултат на официални опасения относно дейностите свързани с изпирането на пари.
Министерството на финансите на Виетнам предложи временна забрана за внос на крипто хардуер в началото на юни миналата година, позовавайки се на „много трудния“ процес на регулиране на новодобитите дигитални валути. Министерството на финансите имаше за цел да защити гражданите от криптовалутни измами, след предполагаема схема за $660 милиона през април. Аферата включваше два ICO проекта, оглавявани от виетнамски екип. След предлагането, виетнамската централна банка обяви, че ще преустанови вноса на крипто хардуер за копаене.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.