Неотдавнашните колебания в цената на Биткойн привлякоха вниманието на крипто общността, като през последната седмица на януари активът за кратко падна под $100,000.
На фона на нестабилността водещият на предаването „Mad Money“ по CNBC Джим Креймър предизвика дискусии с коментарите си за Биткойн, като добави смесица от оптимизъм и несигурност на пазара.
В неотдавнашен епизод на предаването си той призова инвеститорите да държат ВТС, като го нарече ценно допълнение към всеки портфейл, подчертавайки:
Аз притежавам Биткойн, вие също трябва да притежавате водещия дигитален актив.
Въпреки това предизвика въпросителни, като посъветва да не се инвестира в MicroStrategy, основен притежател на водещата криптовалута с над 417,107 BTC, без да уточнява мотивите си.
Забележките на Креймър разпалиха отново феномена „Ефектът Креймър (Inverse Cramer)“ – хумористична пазарна теория, която предполага, че неговите прогнози често водят до противоположни резултати. Макар че някои спекулираха, че цената на Биткойн може да спадне още повече, активът не се подчини на очакванията, възстановявайки се след по-ранния си спад.
Към момента на писане на статията BTC се търгува на цена от $102,841 и за последните 24 часа поскъпна с близо 1.5%, възстановявайки се от най-ниската си стойност от около $98,000 по-рано през деня. Въпреки продължаващата волатилност, пазарът остава предпазлив оптимист относно потенциала на криптовалутата за по-нататъшен растеж.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко и беден татко“, разкри на 1 юли, че е закупил още един Биткойн, потвърждавайки своята дългосрочна оптимистична позиция, дори и това да е свързано с личен риск.
Според най-новите пазарни прогнози на Standard Chartered, през втората половина на 2025 г. Биткойн ще отбележи най-силното си поскъпване спрямо долара в историята.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.