Глобалните разходи за блокчейн решения ще достигнат $2,9 милиарда през 2019 година, според неотдавнашен доклад от консултантската фирма International Data Corporation (IDC), публикуван на 4-ти март.
Докладът, озаглавен „Worldwide Semiannual Blockchain Spending Guide“, беше изготвен от консултантска фирма IDC. Toй анализира възникващия блокчейн пазар, пресмятайки данните за разходите на 10 технологии в 19 индустрии и 15 случая на употреба, в девет географски региона.
Според прогнозата разходите за блокчейн ще бъдат близо $2,9 милиарда през 2019 г., което е с 88,7% повече от $1,5 милиарда, изразходвани миналата година. За периода от 2018 до 2022 г., разходите за блокчейн предполагат, че цената на годишния растеж (CAGR) ще бъде 76%, а общите разходи достигат до $12.4 милиарда през 2022 .
Основният подбудител за растежа на разходите свързани с блокчейн ще бъде финансовия сектор с обем на инвестициите над $1,1 милиарда. Това е последвано от производствения и ресурсния сектор, воден от отраслите за търговия на дребно и професионални услуги, които ще инвестират в блокчейн, съответно $653 милиона и $642 милиона.
Трансграничните плащания, както и споразуменията за търговско финансиране, и транзакции ще получат най-голяма инвестиция през 2019 г., която вероятно ще възлиза съответно около $453 милиона и $285 милиона. Според съобщенията, банковият сектор ще разпредели най-много инвестиции и в двата случая.
Разбивката на регионално ниво установи, че САЩ ще срещнат най-големите разходи за блокчейн за тази година, които възлизат на $1,1 милиарда, следвани от Западна Европа и Китай, съответно с $674 милиона и $319 милиона. Докладът добавя:
„Всичките девет региона, обхванати от ръководството за разходите, ще видят феноменален ръст на разходите през прогнозния период 2018-2022 година, водени от Япония и Канада с петгодишни CAGR от съответно 110% и 90%.“
Глобалните разходи за блокчейн решения ще достигнат $2,9 милиарда през 2019 година, според неотдавнашен доклад от консултантската фирма International Data Corporation (IDC), публикуван на 4-ти март.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.