Глобалните разходи за блокчейн решения ще достигнат $2,9 милиарда през 2019 година, според неотдавнашен доклад от консултантската фирма International Data Corporation (IDC), публикуван на 4-ти март.
Докладът, озаглавен „Worldwide Semiannual Blockchain Spending Guide“, беше изготвен от консултантска фирма IDC. Toй анализира възникващия блокчейн пазар, пресмятайки данните за разходите на 10 технологии в 19 индустрии и 15 случая на употреба, в девет географски региона.
Според прогнозата разходите за блокчейн ще бъдат близо $2,9 милиарда през 2019 г., което е с 88,7% повече от $1,5 милиарда, изразходвани миналата година. За периода от 2018 до 2022 г., разходите за блокчейн предполагат, че цената на годишния растеж (CAGR) ще бъде 76%, а общите разходи достигат до $12.4 милиарда през 2022 .
Основният подбудител за растежа на разходите свързани с блокчейн ще бъде финансовия сектор с обем на инвестициите над $1,1 милиарда. Това е последвано от производствения и ресурсния сектор, воден от отраслите за търговия на дребно и професионални услуги, които ще инвестират в блокчейн, съответно $653 милиона и $642 милиона.
Трансграничните плащания, както и споразуменията за търговско финансиране, и транзакции ще получат най-голяма инвестиция през 2019 г., която вероятно ще възлиза съответно около $453 милиона и $285 милиона. Според съобщенията, банковият сектор ще разпредели най-много инвестиции и в двата случая.
Разбивката на регионално ниво установи, че САЩ ще срещнат най-големите разходи за блокчейн за тази година, които възлизат на $1,1 милиарда, следвани от Западна Европа и Китай, съответно с $674 милиона и $319 милиона. Докладът добавя:
„Всичките девет региона, обхванати от ръководството за разходите, ще видят феноменален ръст на разходите през прогнозния период 2018-2022 година, водени от Япония и Канада с петгодишни CAGR от съответно 110% и 90%.“
Глобалните разходи за блокчейн решения ще достигнат $2,9 милиарда през 2019 година, според неотдавнашен доклад от консултантската фирма International Data Corporation (IDC), публикуван на 4-ти март.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.