Facebook промени някои аспекти на проекта си ‘Libra’ с идея да се приближи до получаването на регулаторно одобрение.
Идеята, че всичките 2,5 милиарда потребители на платформата могат да започнат да използват валутата, породи притеснения, че проектът ще подкопае контрола върху валутите.
Управляващото тяло на Libra каза, че ще предлага стабилни монети, обвързани с индивидуални валути, вместо с кошница от тях, като самият токен ще бъде базиран на обвързани с валути монети.
Първоначалният план за Libra беше да бъде подкрепен от редица валути и правителствен дълг. Централните банки и регулаторите имаха опасения, че това ще дестабилизира монетарната политика и ще подпомага прането на пари.
В отговор, Асоциацията Libra заяви, че редица регулатори и централни банки от над 20 държави, установени от FINMA, ще могат да определят дали проектът ще получи лиценз за платежен процесор в Швейцария.
В момента се твърди, че монетата ще бъде пусната някъде между средата на ноември и края на годината. Някои държави, включително Германия и Франция, казаха, че ще блокират проекта, докато други се заеха да създадат регулаторна рамка за стабилни монети.
Важното е, че преди Libra подобни въпроси не бяха обект на дискусия на толкова високо ниво и това със сигурност е плюс за индустрията.
PNC Financial Services Group си партнира с Coinbase, като дава възможност на избрани клиенти да купуват и продават криптовалути директно от сметките си в PNC.
Goldman Sachs и BNY ще представят новаторска блокчейн инициатива, която ще позволи на институционалните инвеститори да купуват токенизирани акции на фондовете на паричния пазар, съобщи CNBC.
Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).
Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.