Начало » Про-пазарни настроения и стремеж към либерализация в Китай

Про-пазарни настроения и стремеж към либерализация в Китай

03.04.2018 9:16 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Про-пазарни настроения и стремеж към либерализация в Китай

Китайският президент Xi Jinping и новият лидер на PBoC(peoples' bank of china) Yi Gang са про-пазарни и е вероятно да внесат реформи с цел да подобрят гъвкавостта на Китайския пазар.

Преди да бъде избран, Yi постоянно акцентираше нуждата от либерализация на пазара и покани икономисти заедно и опитни финансови експерти, които биха могли да допринесат към неговия дългосрочен план за увеличаване на гъвкавостта на китайския пазар.

Още в рамките на няколко седмици от избирането на Yi китайското правителство за пръв път позволи на чуждестранни компании да влязат в платежния сектор на страната и да се конкурират с местните гиганти като AliPay на e-commerce Alibaba и най-голямата технологична корпорация на Tencent – Tencent Pay.

Успеха на Tencent в гейминг индустрията

Направил серия успешни завоевания през последните няколко години, включително Riot Games,компанията за разработване на игри зад една от най-популярните онлайн игри – League of Legends (LOL), Tencent надмина пазарната оценка на Facebook в Ноември 2017 г. Tencent стана първата азиатска компания, която разчупи границата от 500 млрд. Долара и задмина Facebook преди скандала с Cambridge Analytica, който доведе до спад от 517 млрд. До 445 млрд. долара.

През 2016 г. се разкри, че повече зрители са гледали LOL отколкото финалите на НБА.
Професионалните финали на LOL бяха проведени в Националния стадион в Пекин, познат още като Bird’s Nest, който има капацитет от 91 000 души. Финалите на НБА бяха наблюдавани от 31 млн. Души по света, докато финалите на LOL бяха наблюдавани от 36 млн. души в международен мащаб.

…относително трудно е за чуждестранните компании да получат част от пая. Но имат
възможността да се конкурират на трансграничния пазар плащания. „
възможността да се конкурират на трансграничния пазар плащания. „

На други пазари, като социални медии, търсачки и апликация за съобщения, китайското правителство забрани на конгломерати като Facebook и Google да работят в страната поради набор от различни причини, но главно за да се гарантира, че домашните платформи като QQ и YouKu могат да поемат контрол върху 100% от пазара.

Досега китайското правителство и президентът Xi демонстрираха готовност да продължат плановете си за либерализиране на китайския пазар, като се започне от платежния сектор, доминиран до голяма степен от местни компании.

Следващият целеви пазар за китайското правителство вероятно ще е пазарът на крипто валути, като се има предвид, че китайското правителство не е предприело допълнителни инициативи за спиране на дейностите и проектите за крипто валути в Китай.

Блокчейн проекти от Китай като VeChain и NEO все още могат да продължат развитието си, защото китайското правителство е забранило търговията с крипто валути, но не и да се съхраняват или държат.

Китайски криптовалути VeChain , NEO и Qtum са мулти милиардни проекти, създадени и разработени от китайски екипи. Всъщност трите крипто валути са едни от най-големите на световния пазар, като NEO е 9-ият по големина на пазара с оценка от $ 3.7 млрд.

Предвид подкрепата на правителството за местни проекти и инициативи на блокчейн и избирането на про-пазарни икономисти като новия ръководител Yi на PBoC, може да се окаже, че за в обозримото бъдеще ще бъде издадено про-blckchain законодателство.

Въпреки че китайското правителство е забранило търговията с крипто валути, не е много вероятно това да продължи, особено ако ръководителят на централната банка на Китай Yi продължи дългосрочната си инициатива за либерализиране на китайските пазари и водещите им индустрии.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорите на най-големите банки разпродават акции – какви са причините?

Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.

28.04.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Тенденцията за дедоларизация набира инерция – застрашен ли е долара?

През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.

28.04.2025 9:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Как се представят любимите активи на Робърт Кийосаки от началото на търговската война?

Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.

28.04.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Арканзас Сити прекратява плановете си за крипто майнинг

Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.

26.04.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.