Цените на природния газ в Северна Америка спадат.
Транспортирането му за продажба често не е икономически изгодно, затова много петролни компании просто го изгарят или изпускат в атмосферата.
За щастие, поне някои места в Америка имат ограничения за това колко доставчици на газ могат да горят или пускат газа. Това е довело до продажба на природен газ за по-малко от нищо в някои части на Тексас, тъй като на транспортните фирми им се плаща, за да го вземат. Алтернативата е производителите да затварят кладенците, което е далеч по-скъпо.
“Голяма част от времето за добивът на Биткойн се случва със свръх евтина електроенергия, която в много случаи, иначе би била загубена“, коментира пазарният анализатор на eToro, Мати Грийнспан.
Amazing!!
Much of the time Bitcoin mining happens with super cheap electricity, in many cases utilizing energy that would have otherwise gone to waste.Here’s an excellent example…https://t.co/zJjhmwSqnN
— Mati Greenspan (@MatiGreenspan) <a href="https://twitter.com/MatiGreenspan/ status /1112047607646482436?ref_src=twsrc%5Etfw“>30 March 2019
По-добро решение би било да се намери продуктивен начин за използване на природния газ. Ето защо в далечно канадско нефтено находище седи контейнер, пълен с машини за добив. Проектът е плод на въображението на предприемача Стивън Барбур.
Уредът използва около 400 кубически метра на ден, което позволява на кладенците да работят 24/7. Производствен бригадир за петролната компания Black Pearl Resources обяснява:
Това беше най-добрият вариант за нас. Ние го използваме, за да се доближим под регулираното от правителството количество, което можем да изхвърлим на място и да продължим да произвеждаме петрол.tron g>
Докато решенията от този вид се разпространяват, те не са подходящи за всички ситуации. Разходите за закупуване и конвертиране на транспортен контейнер могат да достигнат до $ 130,000, дори преди да се вземе предвид цената на добива.
Фирма, която добива Биткойн в центрове за данни в Южна Дакота и Тексас, отказа енергийни партньорства с местни производители на природен газ поради свързаните с това инфраструктурни разходи. Друг анализатор изчисли, че използването на свободен природен газ би изисквало средна цена на Биткойн през следващите 15 години да бъде почти $ 19 000, за да се реализира печалба.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.
Според трейдъра и анализатора Джейсън Пицино, пазарните наблюдатели трябва да се подготвят за потенциални препятствия в крипто пространството.
Биткойн миньорите изглежда преразглеждат стратегията за резервите си след дълъг период на разпродажби.