Приходите от добив на Биткойн спаднаха до нива, наблюдавани в началото на 2019 г. за втори път през 2020 г.
Последният път, когато дневните приходи от добив на Биткойн бяха около $ 7 милиона беше на 13-ти март 2020 г. Тогава цената на флагманската криптовалута спадна до $ 3,800 на BitMEX, след като бяха ликвидирани над милиард долара в дълги позиции.
След като приходите от добива се сринаха на 13-ти март, цената на Биткойн се повиши от $ 3,800 до над $ 10,000, отчитайки печалби от над 177% в рамките на следващия месец и половина.
Когато приходите от добива на Биткойн спаднат рязко, това индикира, че миньорите капитулират в резултат на неблагоприятни пазарни условия.
От 12-ти до 13-ти март приходите от добив на Биткойн спаднаха в резултат от 50% спад в цената на Биткойн в рамките на 24 часа. Този път, спадът изглежда е причинен от ефекта на халвинга върху екосистемата от миньори.
Преди халвинга, копачите генерираха около 1,800 BTC в приходи всеки ден. Днес, тази стойност се очаква да е около 900 BTC за деня.
Цената на Биткойн в момента е на ниво близко до това, наблюдавано преди халвинга. За по-малките миньори, застой в цената на Биткойн е повод те да прекратят операциите си. Това обикновено бележи дъно за цената, тъй като индикира пиково ниво за страха на пазара.
От началото на 2019 г. до средата, цената на Биткойн нарасна от $ 4,000 до $ 14,000 и данните предполагат, че Биткойн е позициониран за подобно движение.
Технически индикатори, като индексът на относителна сила и подвижната средна стойност на големите времеви рамки, предполагат, че все още не сме наближили върха на този цикъл.
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Според данните, споделени от Wu Blockchain, днес са изтекли над $5.8 милиарда в крипто опции, като водеща роля има Етериум.
В нов доклад на Международния валутен фонд (МВФ) се посочва, че неотдавнашното акумулиране на Биткойн в Ел Салвадор може да не е резултат от текущи покупки, а по-скоро от пренареждане на активите в контролираните от правителството портфейли.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.