Според Chainalysis, почти един милон Биткойн се държи от Dark Web пазарите и кибер престъпниците, като борсите играят ключова роля в пространството.
Според Chainalysis, почти един милион Биткойн се държи от престъпни кадри в пространството, като над половината от това състояние се държи от пазарите на тъмната мрежа.
Тези пазари имат към 585,000 BTC в тяхно притежание, измамниците имат около 99,000 BTC, 205,000 BTC са били откраднати и всички други незаконни актьори имат около 3,000 BTC – общо 892,000 Биткойн. Според Chainalysis, само 0.32% от целия Биткойн е бил ‘опетнен’ от незаконна дейност.
Независимо от произхода им, Биткойн, замесен в незаконни дейности, винаги се насочва към борси. Това съвпада с поведението на хакерите, отговорни за скорошната атака на Twitter, които бързо преместиха откраднатите средства към обмени.
Приблизително 300,000 BTC се държат от измамници и крадци. В последните няколко години, крипто обмените са започнали да ескалират политиките си за познание на клиента (KYC) и тези срещу прането на пари (AML). По този начин, те затрудняват опитите на престъпниците да продадат откраднатите средства, което е в плюс и на пазара, тъй като това би имало ефект и върху цената.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.