Ветеранът от сектора на хедж фондовете Том Лий твърди, че фондовият пазар се търгува над справедливата си стойност и може да претърпи рязка корекция.
В ново интервю за CNBC управляващият съдружник на Fundstrat Global Advisors каза, че фондовият пазар дава мечи сигнал, след като се е повишил с близо 20% в рамките на четири месеца.
Макар Лий да твърди, че отдръпването на пазара е възможно, той смята, че корекцията не означава непременно, че дългосрочният възходящ тренд е приключил.
Пазарът определено е прекупен. Намираме се 13% над 200-дневната пълзяща средна. В миналото това е признак за силен пазар, но също така е пазар, който е уязвим към лоши новини.
Донякъде симпатизирам на мнението, че има признаци на корекция… Но от друга страна, мисля, че има твърде много хора, които бързо наричат това връх. Това ме поставя в лагера, че каквато и слабост да имаме, в крайна сметка може да се окаже повърхностна.
Лий също така каза, че всяка корекция вероятно ще бъде фаза на пазарна консолидация, при която инвеститорите ще насочат капитала си към други акции, които все още не са имали голямо движение през тази година.
Мисля, че прибирането на печалби е здравословно, защото това ще бъде част от начина на мислене на инвеститорите. Тези, които се занимават с технологии и FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix и Google), се радват на доста голяма възвръщаемост от началото на годината. Това не означава, че когато те прибират печалбите си, трябва непременно да напуснат пазарите.
Според мен през следващата седмица… ако Фед ни изненада по някакъв начин, защото е по-скоро „гълъбова“ пауза, мисля, че инвеститорите ще търсят начини да намерят акции, които се покачват при облекчаване на финансовите условия. Възможно е те да не се върнат към FAANG. Може да се придържат към технологиите, но може и да разширят обхвата си до индустриалните и финансовите компании.
Така че да, прибиране на печалби, но това не означава, че пазарът трябва да се понижи.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.