НАЧАЛО Биткойн

Правителствата са пристрастени към дефицита, което пречи на масовото приемане

26.03.2019 14:52 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Правителствата са пристрастени към дефицита, което пречи на масовото приемане

Председателят и главен изпълнителен директор на CME Group, Тери Дъфи, каза на Business Insider, че на Биткойн му липсват основни характеристики, които биха го направили привлекателен за правителствата.

А именно, че не е подкрепен от фиатна валута, а криптовалутите като Биткойн, които работят с ограничено предлагане, в крайна сметка пречат на създателите на парична политика да я използват при дефицит.

Според Дъфи:

Правителствата не могат да функционират, освен ако не могат да работят на дефицит. Опитвам се да разбера защо биха казали: ‘Звучи ми добре, защото искам да бъда отговорен и да управлявам всичко равномерно. Не мога да вземам заем срещу нищо.

Според доклада, Дъфи твърди, че подкрепените от фиатни валути стейбълкойни, са типът криптовалутни регулатори, които могат да направят рали, защото носят характеристиките на традиционните пари.

Правителствата продължават да използват паричната политика, като например количественото облекчаване (QE), за да печатат пари по желание, за да насърчават ликвидността и кредитирането.

Усилията на Английската централна банка в 10-годишната QE политика имаше поразителни резултати, които доведоха до гласуването за Брекзит.

Решението беше прието с превенцията на превръщането на рецесията във втората Велика депресия, но страничните ефекти от нея означават повишаване на неравенството. Политиката на правителствените строги икономии, наложена вече почти десетилетие, наруши стандарта на живот и проправи пътя за гласуване за Брекзит.

Тъй като лихвените проценти все още са близо до дъното и машината за печатане на пари продължава, Великобритания също не разполага с адекватна огнева мощ, за да се бори със следващия спад, въпреки че икономистите предупреждават, че може да бъде в непосредствена близост.

Биткойн е напълно различна парична система, предназначена да държи банките под контрол. Тя се основава на нови правила, предназначени да оформят глобална финансова система, изградена въз основа на нововъзникващи технологии и криптография.

Но когато става въпрос за регулатори, оксиморонът е налице: Биткойн продължава да попада в ръцете на политиците, които оформят традиционната финансова система.

А с ограниченото си предлагане от 21 милиона, Биткойн и неговите крипто братовчеди не могат да бъдат променяни поради произволни правила, политически цели или правителствена стратегия – или някой от инструментите, които се прилагат към традиционното финансиране и паричната политика.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Новите Биткойн китове държат почти 10% от предлагането

Докладите сочат, че значителен брой наскоро създадени Биткойн китове вече притежават значително количество BTC, възлизащо на около 9% от общото предлагане на монети.

18.04.2024 8:00 2 мин. четене

Биткойн халвингът може да е добра новина за майнинг сектора – ето защо

Предстоящото халвинг събитие на Биткойн е на път да катализира преход към по-екологично устойчива екосистема за добив на BTC, тъй като миньорите се стремят да смекчат очакваното намаляване на рентабилността, като използват по-екологични източници на енергия.

17.04.2024 22:00 2 мин. четене

Икономистът Питър Шиф нападна пазара на Биткойн ETF

Привърженикът на златото Питър Шиф изрази съмнения относно прогнозите на анализаторите за целева цена от $100,000 за Биткойн (BTC) през настоящата бича фаза.

17.04.2024 16:00 2 мин. четене

Биткойн скоро ще ликвидира мечките според крипто анализатор

Известен блокчейн анализатор предполага, че Биткойн (BTC) мечките ги очакват трудни времена след неотдавнашната корекция на криптовалутата.

17.04.2024 13:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.