Главният изпълнителен директор на финансовия консултантски гигант deVere Group заяви, че позитивното регулиране на криптовалутите трябва да бъде интегрална част от Великобритания след Брекзит.
Найджъл Грийн направи коментарите си в интервю за Fintech News на 9 юли.
DeVere, които имат около $10 милиарда под формата на АUA (Assets under advisement), е обезпокоен, че Великобритания ще се окаже в рецесия в случай, че Брекзит не се случи, което политиците обещават да се случи още през октомври.
„Нарастващият пазар на криптовалути вече предостави осезаеми икономически ползи на други големи икономики“, каза Грийн.
Великобритания, след като напусне Европа, ще бъде на уникалната позиция, в която ще може да изследва и приеме технологията на криптовалутите, което може да доведе до рестартиране на сектора на финансовите услуги на Обединеното кралство.
Великобритания досега не успяват да предоставят цялостна регулаторна пътна карта за криптовалутите, предпочитайки мечия подход, който дори включва идеи като забрана на крипто дериватите.
Несигурността обаче не успя да сломи бизнес ентусиазма, като лондонска фирма стартира първите в света биткойн облигации – и то този месец.
За Грийн изходът от Европейския съюз би помогнал на Лондон допълнително да запази статута си на финансов център, да го освободи от бюрокрацията и да остави депутатите свободно да приемат про-крипто подход, подобен на Швейцария и Япония.
Криптовалутите – които са дигитални, глобални и без граници- са безспорно бъдещето на парите. Това се отбелязва с нарастващия размер на инвестициите на дребно и институционални инвестиции в разрастващия се сектор. Време е Обединеното кралство да насочи вниманието си към бъдещето, за да вземе преднина в играта.
Биткойн всъщност изглежда се възползва от неопределеността на Брекзит по-рано тази година, набирайки сила като смесени съобщения започнаха да идват от Уестминстър.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.