Главният изпълнителен директор на финансовия консултантски гигант deVere Group заяви, че позитивното регулиране на криптовалутите трябва да бъде интегрална част от Великобритания след Брекзит.
Найджъл Грийн направи коментарите си в интервю за Fintech News на 9 юли.
DeVere, които имат около $10 милиарда под формата на АUA (Assets under advisement), е обезпокоен, че Великобритания ще се окаже в рецесия в случай, че Брекзит не се случи, което политиците обещават да се случи още през октомври.
„Нарастващият пазар на криптовалути вече предостави осезаеми икономически ползи на други големи икономики“, каза Грийн.
Великобритания, след като напусне Европа, ще бъде на уникалната позиция, в която ще може да изследва и приеме технологията на криптовалутите, което може да доведе до рестартиране на сектора на финансовите услуги на Обединеното кралство.
Великобритания досега не успяват да предоставят цялостна регулаторна пътна карта за криптовалутите, предпочитайки мечия подход, който дори включва идеи като забрана на крипто дериватите.
Несигурността обаче не успя да сломи бизнес ентусиазма, като лондонска фирма стартира първите в света биткойн облигации – и то този месец.
За Грийн изходът от Европейския съюз би помогнал на Лондон допълнително да запази статута си на финансов център, да го освободи от бюрокрацията и да остави депутатите свободно да приемат про-крипто подход, подобен на Швейцария и Япония.
Криптовалутите – които са дигитални, глобални и без граници- са безспорно бъдещето на парите. Това се отбелязва с нарастващия размер на инвестициите на дребно и институционални инвестиции в разрастващия се сектор. Време е Обединеното кралство да насочи вниманието си към бъдещето, за да вземе преднина в играта.
Биткойн всъщност изглежда се възползва от неопределеността на Брекзит по-рано тази година, набирайки сила като смесени съобщения започнаха да идват от Уестминстър.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.