НАЧАЛО Финтех

Поверителността трябва да бъде ядрото на дигиталните валути на централните банки

14.11.2020 17:55 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Поверителността трябва да бъде ядрото на дигиталните валути на централните банки

Робърт Бенч, ръководител на приложните проучвания на Федералния резерв в Бостън, смята, че поверителността трябва да бъде фокус по време на създаването на дигитални пари.

Поверителността е въпрос, който научихме, че е критичен от техническа гледна точка“, каза Бенч по време на панелна дискусия на Камарата по дигитална търговия в петък:

Едно от нещата, които научихме е, че въпросите за неприкосновеността на личните данни и идентичността трябва да бъдат разгледани на най-ранния етап от архитектурата. Превръщането на поверителността или самоличността в ад хок процес е неоптимално както от гледна точка на поверителността или идентичността, така и най-важното, от гледна точка на сигурността.

До голяма степен дигиталният свят често означава по-малко поверителност. Парите не са изключение. Докато страните разглеждат дигиталните валути на централните банки или CBDC, плащанията с тях са по-малко частни от кешовите транзакции, които са на път да бъдат заменени и CBDC може и да предоставят поверителност на потребителите, а може и да не го направят.

Това е нещо, за което създателите на тези политики ще трябва да помислят по-рано“, каза Бенч за поверителността.

“Ако го добавите по-късно, то няма да функционира толкова добре.“

Коментарите на Бенч отговориха на въпрос на модератор по време на панелната дискусия и бивш председател на Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ Крис Джанкарло, който попита за съображения за поверителност, когато става въпрос за CBDC в САЩ, както и за други дигитални пари.

В дискусията съоснователят на Tether (USDT) Крейг Селарс разглежда физическите пари като еталон за необходимата поверителност в дигиталният свят. “Те имат някои неотстраними характеристики: обръщаемост, неприкосновеност на личния живот и анонимност на peer-to-peer ниво“ каза той:

Трябва да пренасочим въпроса си към това: Ако разполагаме с нужната технология да запазим точно тези характеристики на хартиените долари, защо да приемаме дигитални долари с по-малко свобода? Аз твърдя, че не трябва.

Селарс заяви, че САЩ имат “открито пространство“ по отношение на изграждането на частна и подобна на пари в брой CBDC, за разлика от структурата на “оградената градина“, използвана в усилията на CBDC на конкурентните държави.

За разлика от това настроение в ползва на поверителността обаче, Службата за вътрешни приходи на САЩ наскоро нае две фирми за криптоаналитика, за да разрушат технологията за поверителност зад актива Monero (XMR), фокусиран върху анонимността.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Топ германска банка ще предлага крипто услуги

Най-голямата федерална банка в Германия, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), с активи на обща стойност 333 милиарда евро, създаде стратегическо партньорство с Bitpanda Technology Solutions, водеща европейска крипто платформа.

16.04.2024 10:00 1 мин. четене

MasterCard и 1inch си партнират за нова крипто дебитна карта

1inch Network, компания за децентрализирани финанси (DeFi), в сътрудничество с Mastercard и Baanx, представи нова дебитна карта, оборудвана с функционалност за конвертиране на крипто във фиатна валута.

09.04.2024 16:00 1 мин. четене

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Tурска банка разширява присъствието си в сектора на дигиталните активи с ново партньорство

Misyon Bank, пионерска необанка в Турция, разширява услугите си в областта на попечителството на дигитални активи и токенизацията чрез партньорство с швейцарския доставчик на попечителство на криптовалути Taurus.

26.03.2024 20:30 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.