Ново проучване показва, че хората харчат криптовалутите си повече за храна и дрехи, отколкото за незаконни наркотици.
Според резултатите от проучването, публикувани от изследователската фирма Visual Objects, потребителите на криптовалути харчат по-голямата част от дигиталните си пари за храна и дрехи. В проучването, в което са участвали 983 респонденти от САЩ, които са били „запознати с дигиталните валути“, са включени повече от 120 лица, които са направили покупки с крипто активи.
Визуалните обекти подчертаха несъответствието между възприемането на разходите за криптовалути и действителното им използване. По-голямата част от анкетираните прогнозираха, че случаите на най-добро използване за криптовалута ще бъдат трейдинг и незаконни дейности, въпреки че по-голямата част харчат дигиталните си средства за храна и дрехи.
Докладът гласи;
„Повече от една четвърт от хората (38%) харчат криптовалута за закупуване на храна, а 34% я използват за закупуване на дрехи. Все пак, 26% от хората са похарчили криптовалутата си за по-опасни предмети като оръжие (15%) и наркотици (11%).“
Докладът продължава с това, че 40 процента от анкетираните смятат, че криптовалутата се използва главно за покупки на акции, докато 30% са заявили закупуването на „незаконни неща“.
Проучването установи, че по-малко от една пета от анкетираните са инвестирали в криптовалута, като мнозинството сочи, че предпочитат „основните“ форми на пари.
Биткойн е най-популярната дигитална валута, която притежават анкетираните. От респондентите, притежаващи криптовалута, 72% посочват, че са я използвали за ежедневни покупки.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.