Изкопаните блокове на Етериум вече достигнаха 10 милиона, което представлява важен момент за втората по големина криптовалута.
Според Луит Холандър, за добиването на този голям брой блокове в продължение на пет години са били необходими повече от 15 зетахеша изчислителна мощност. Генезисният блок на най-големия алткойн беше добит на 20-ти юли 2015 г.
Етериум , заедно със своя ексцентричен съосновател Виталик Бутерин, се прочуха най-вече по време на ICO балона. Активът беше близо до това да задмине дори Биткойн през юни 2017 г.
След силен старт в началото на 2020 г., цената на ETH имаше най-големия си дневен срив към днешна дата на 12-ти март, но оттогава се повиши над нивото от $200.
Това постижение идва на прага на Етериум 2.0. Очаква се повторната итерация на криптовалутата, която също се нарича Serenity, да се появи през юли с пускането на Beacon Chain.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.
Вълна от бичи импулс обхваща алткойните с по-малка капитализация, като ResearchCoin (RSC), Electroneum (ETN) и REI Network (REI) отбелязаха значителни 24-часови печалби.
XRP привлича инвеститорски интерес, тъй като оптимизмът се натрупва около нейния правен статут и потенциалните борсово търгувани продукти (ETP).
Етериум демонстрира сила на фона на по-широката пазарна слабост, като се държи стабилно, дори когато Биткойн и други основни активи се понижават.