Начало » Потребителите на Coinbase предполагаемо са загубили $46 милиона от фишинг атаки

Потребителите на Coinbase предполагаемо са загубили $46 милиона от фишинг атаки

01.04.2025 15:06 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Потребителите на Coinbase предполагаемо са загубили $46 милиона от фишинг атаки

През последните две седмици потребителите на Coinbase може да са станали жертва на фишинг схеми, водещи до приблизително $46 милиона загуби, тъй като атакуващите продължават да злоупотребяват с нарастващия интерес към криптовалутите.

Тези измами, които включват отравяне на адреси и подправяне на портфейли, подмамват потребителите да изпращат средства на фалшиви адреси на портфейли, които изглеждат почти идентични с легитимните.

Блокчейн следователят ZachXBT разкри множество инциденти, включващи портфейли, свързани с Coinbase, подчертавайки значителна кражба на 400 ВТС (на стойност приблизително $34.9 милиона) от един адрес. Следователят сподели тези констатации в Telegram, разкривайки, че общите загуби, приписани на предполагаеми измами този месец, са надхвърлили $46 милиона.

Coinbase призна тези твърдения и активно проучва ситуацията. В отговор на нарастващата загриженост компанията издаде напомняне на потребителите, подчертавайки, че никога няма да изисква чувствителна информация като идентификационни данни за вход, API ключове или кодове за двуфакторно удостоверяване чрез телефонни обаждания или имейли. Платформата призова потребителите да останат предпазливи и да избягват прехвърлянето на активи, ако се свърже с някой, представящ се за представител на борсата.

Продължаващите фишинг измами са част от по-голяма тенденция, при която измамниците се представят за известни марки, за да заблудят потребителите да им се доверят. Coinbase е една от най-имитираните крипто борси, въпреки че други големи световни марки като Meta са изправени пред подобни предизвикателства. В миналото атакуващите са се опитвали да експлоатират масивната потребителска база на Coinbase, за да извършват фишинг атаки.

За да защитят средствата си, от борсата съветват потребителите да вземат предпазни мерки, като например да използват специален имейл за своя акаунт, да активират двуфакторно удостоверяване, да настроят списък с разрешени адреси и да използват Coinbase Vault за допълнителна защита. Тази препоръка следва предишни инциденти, включително такъв, при който се съобщава, че над $65 милиона са били откраднати от потребители по време на фишинг вълна между декември 2024 г. и януари 2025 г.

Освен това се появиха по-сложни схеми за „pig butchering“, при които измамниците манипулират жертвите за продължителни периоди, за да ги подмамят да прехвърлят своите крипто активи. Тези измами са довели до значителни загуби, като докладите сочат, че базираните на Етериум схеми са довели до над $5.5 милиарда загуби в 200,000 случая само през 2024 г.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

DeFi протокол претърпя експлойт – какви са последиците?

Loopscale, децентрализирана финансова платформа, изградена върху Solana, бе принудена да преустанови кредитната си дейност след сериозен пробив в сигурността, който доведе до загуби в размер на около $5.8 милиона.

27.04.2025 20:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Поредната крипто измама засегна депутат от Обединеното кралство – какви са последиците?

Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.

17.04.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Трейдър е изправен пред затвор за укриване на данъци от NFT продажби

Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.

14.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов малуер атакува големите крипто портфейли

Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.

13.04.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.