Финансовият сектор, включително фондовият пазар, преживя труден старт на годината с няколко понижения и тревожни сривове през последните няколко месеца.
Много анализатори предупреждават, че тези трудности може да са само началото. Сред коментиращите ситуацията е Джим Креймър, известният водещ на предаването Mad Money по CNBC. Неговият поглед върху пазара е определено песимистичен, като прогнозира по-нататъшна корекция, която ще остави инвеститорите разделени.
Негативната позиция на Креймър породи несигурност, тъй като някои инвеститори се притесняват от по-дълбок спад, докато други се надяват на потенциално възстановяване или пазарно рали. В неотдавнашна публикация в X той посочи, че пазарът може „да се откаже от някои печалби“, намеквайки за по-нататъшни загуби.
Изявлението му предизвика смесени реакции, като някои възприеха по-предпазлив подход и загубиха увереност, докато други са оптимистично настроени, предполагайки, че прогнозите на Креймър често водят до обратния резултат, подхранвайки очакванията за пазарен подем.
В социалните медии мненията са разделени. Някои лица се подготвят за това, което според тях ще бъде глобално финансово възстановяване, което може да обхване и крипто пазара, докато други тълкуват коментарите на Креймър като възможност да се предвиди потенциален отскок.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.
Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.
Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.
На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.