В блог публикация от 18-ти юни 2019 г., децентрализираната борса (DEX) Bancor обяви, че от 8-ми юли 2019 г. потребителите в САЩ вече няма да могат да използват услугите за търговия с дигитални валути.
Неясните регулации са виновни са това развитие
Децентрализираната P2P борса обвинява двусмислените блокчейн и крипто регулации в САЩ за решението си да забрани на потребителите на страната достъп до тяхната уеб платформа. Публикацията Bancor гласи частично:
Това решение е взето във връзка с повишената регулаторна несигурност. В този момент ние вярваме, че това е най-разумното решение за всички членове на нашата екосистема. Това ще позволи на общността на Bancor да правят иновации по-бързо и с по-голяма яснота.
Американците все пак ще могат да влизат, държат и прехвърлят криптовалути. Само функциите за крипто-към-крипто и крипто-към-фиат ще бъдат деактивирани.
Също така трябва да се отбележи, че борсата блокира само блокчейн интерфейса си, т.е. техния уебсайт bancor.network за потребители с IP адрес от САЩ.
Bancor не са единствените
По-специално, Bancor не е първата борса, която подхожда предпазливо към експлоатацията на крипто бизнесите в САЩ.
На 14 юни Binance актуализираха условията си за ползване, които вече включват ограничаване на услугите за техните потребители в САЩ. Тази ревизия дойде само ден след като обявиха, че ще стартират отделна, напълно регулирана платформа, която да обслужва търговците от САЩ.
Предложената борса ще бъде стартирана в партньорство с BAM Trading Services Inc., която получи одобрение от мрежата за финансово преследване на престъпления (FinCEN) на 11 юни 2019 г.
Въпреки че е трудно да се определи точната причина, която предизвика Bancor да вземе такова ограничително решение, тя не може да бъде определена като напълно неоснователна.
На 8 ноември 2018 г., американският SEC осъди децентрализираната борса EtherDelta, твърдейки, че не са успели да се регистрират като национална борса за ценни книжа, въпреки че предлагат на инвеститорите покупки и продажби на подобни на ценни книжа активи, на вторичен пазар.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.