Националната организация по крикет в Южна Африка стана жертва на измамници в Twitter и започна да предлага фалшива лотария с Биткойн (BTC), съобщи индийският ежедневник Indian Express на 14-ти януари.
Южноафриканската крикет организация (CSA), която има над 1 милион последователи, съобщи предполагаемото си участие в схемата. Хакерите са създали tweet, в който са обяснили, че организацията е започнала партньорство с Luno, базиран в Обединеното кралство крипто портфейл, чрез който потребителите могат да спечелят награда от 20 БТК ($ 70,900).
Изтритият вече tweet е включвал Биткойн адрес, на който всички желаещи, които искат да участват е трябвало да изпратят 0.01 btc.
„Извиняваме се на всички наши последователи в Twitter, които бяха засегнати от хакерската атака“, пише впоследствие CSA.
В отделно послание Luno също потвърди, че новината не е автентична:
„Ние се дистанцираме от този tweet, защото нямаме участие в него.“
Добре известни личности като Виталик Бутерин изразиха загриженост към точи масов проблем, който включва армии от ботове и фалшиви акаунти, които пишат и предлагата фалшиви подаръци и услуги. Макар платформата да казва, че се справя с проблема, ботовете продължават да съществуват. Проучванията показват доказателства за широка мрежа, която се адаптира към условията, за да се избегне спирането им.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…