Chainlink, шестата по големина криптовалута по пазарна капитализация, има нарастваща популация на китове.
Според данни, предоставени от криптоаналитичната компания Santiment, още 445 портфейла съдържат над 1,000 токена LINK в сравнение с началото на ноември.
Покрай Дейв Портной и медийното покритие, Chainlink се превърна в най-горещото нещо в крипто в края на лятото, като се изкачи до настоящия си рекорд от $20,11 на 16-ти август.
Криптовалутата обаче се срина с 36 процента само седмица след достигане на настоящия си връх.
Тогава Santiment приписва кървавата сцена на намаляващия брой мега-китове, които държат над 100,000 токена, което означава, че те са започнали да излизат от пазара веднага след рекорда за всички времена.
Chainlink също отчете спад в адресите на китовете в края на октомври.
Общото циркулиращо предлагане на LINK е ограничени на един милиард токена. 550 милиона токена – които са заключени само на пет адреса – тепърва ще бъдат разпределени. Според бялата книга на криптовалутата те са запазени за оператори на възли и продължаващо развитие на компанията.
В края на октомври Santiment установи, че големите адреси са акумулирали 34,32 милиона токена през последната година, което се смята за вот на доверие на Chainlink.
И все пак, както и при другите криптовалути, преобладаващото влияние на китовете, които са в състояние да манипулират пазара, може да е твърде притеснително за тълпата, която търгува на дребно.
Появи се еуфория около предполагаемото пускане на меме монета от Truth Social, след като вайръл публикация предизвика хайп в меме средите.
Неотдавнашното поскъпване на Dogecoin възроди ентусиазма в цялата общност, като активите се повишиха с 36% само за една седмица.
Макар интересът на дребно към криптовалутите да остава сдържан, някои анализатори смятат, че пазарът тихо подготвя следващия си пробив.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.