Съобщава се, че неидентифицирана страна получава информация от съдебното производство, свързано с Mt. Gox в Окръжния съд в Токио и го показа на кредиторната група, която стои зад борсата - GoxDox.com.
Информацията, която изглежда непълна проверка на транзакциите в BitPoint, потвърждава, че попечителя на Mt.Gox, Нобуаки Кобаяши, продава токени на голяма борса, за да компенсира кредиторите.
„Освен ако BitPoint не е наистина щедър, ще се обзаложим, че причината те да депозират милиарди йени в банковата сметка на попечителя е, защото са били наети да продават BTC / BCH на MtGox Estate“, пише GoxDox.
Процесът на компенсиране на потребителите, които загубиха средствата си от Mt.Gox хака през 2014 г. е дълъг и изпълнен с противоречия.
През края на 2017 г. и първата половина на 2018 г. се предполага, че продажбите на Кобаяши са изманипулирали цената на Биткойн поради техния размер.
Обсъждайки феномена на това, което се нарича „Dumpening“, добре известните личности в криптосферата отбелязват, че Кобаяши или съдружник може да са използвали още отначало „mainstream“ канали за продажби.
Джеси Пауъл, главен изпълнителен директор на американската борса Kraken, преди това заяви, че неговата платформа получава искане за методи на мащабна продажба, нещо, което GoxDox сега също споменава. Въпреки това Пауъл отбелязва, че предложенията на Kraken за продажба на токени на търг или на борсов посредник не са били предприети.
Общата сума, включена от изтеклите документи, е малко под 35 милиарда йени ($318,5 милиона).
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.