Полският орган за финансов надзор (KNF) провежда социална медийна кампания за рисковете от инвестиране в криптовалути, според публикация от 10-ти май на интернет страницата на KNF.
Те са поръали 615 000 злоти (около 173 000 долара) за планиране и провеждане на кампанията, която се фокусира върху рисковете, свързани с криптовалутите, пирамидите и Форекс търговия.
Неотдавнашната инициатива на KNF очевидно е част от по-голяма анти-крипто кампания, водена от властите в страната. В средата на февруари централната банка на Полша призна за финансирането кампания срещу криптовалути в размер на 27 000 долара, която конкретно се състои от видеоклип в YouTube – без никакви признаци за спонсорирано съдържание – за човек, който е загубил всичките си пари в крипто търговия.
Централната банка на Полша и KNF също са си партнирали, за да направят „анти-крипто образователен уебсайт, който обяснява защо „виртуалната валута не е пари“ и „крипто не са реално валута“.
Официалният пост на KNF заявява, че ще приеме кандидатури и предложения за кампанията до 18 май, а самата тя ще започне през юни 2018 г. и ще продължи 30 дни. В описанието на инициативата на KNF се споменава и популяризирането на приложение, наречено „KNF Alert“. Според местния информационен портал Bitcoin.pl кампанията ще включва два 30-секундни видеоклипа, вероятно по телевизията.
Предишната анти-крипто образователна кампания бе приета главно отрицателно в страната, особено поради липсата на прозрачност около спонсорството на видеоклипа в YouTube. Централната банка на Полша отговори в дълбочина на критиките, като посочи променливостта на крипто пазарите и използването на крипто за престъпления в кибернетичното пространство като импулс за видеото. Банката обаче отбеляза, че не се противопоставя на разработването на блокчейн технология.
Вчера, полската кредитна служба, най-голямото кредитно бюро в Централна и Източна Европа, си партнирала с британската финтекс фирма, за да създаде блокчейн за съхранение на данни за клиентите.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.