Повече от половината от циркулиращото предлагане на Етериум не се е местило повече от година, като само 39,6% от етерите (ETH) са сменили ръцете си през последните 12 месеца.
Според „hodlwaves“ на Glassnode, което предлага хронологична разбивка на скоростта на транзакциите по веригата, приблизително 28% от Етериум се е преместил преди повече от 12 месеца.
Данните предполагат, че много китове са прекарали 2019 г., натрупвайки етер преди актуализацията ETH 2.0 – чиято фаза 0 се очаква да започне в рамките на следващите няколко месеца, която позволява на потребителите да стейкват своя етер.
Около 20% от токените не са се преместили от преди октомври 2017 г., като анализатори наблюдават дали процент от тези монети се насочват към стейкинг с пускането на фаза 0.
Предстоящото стартиране на фаза 0 изглежда предизвика скорошното нарастване на краткосрочната скорост на трансфери по веригата, като количеството ETH, преместван на дневна база, се увеличи от по-малко от 0,5% през януари и февруари до средно над 1% в началото на септември.
Седмичната ‘скорост’ също се е увеличила от 1,5% в началото на годината до 5% през юли и септември, докато месечните и тримесечните трансфери също нарастват стабилно от юни.
За разлика от това, краткосрочната скорост на веригата на Биткойн до голяма степен е намаляла след въодушевлението преди халвинг събитието и срива на „Черния четвъртък“ в началото на 2020 г., като седмичните трансфери са се понижили от близо 6% от предлагането през февруари до между 3,5% и 4% през септември.
~60% of all ETH hasn’t moved in 1+ years.
With eth2 phase 0 approaching, it’ll be interesting to see how much this percentage comes down by as Ethereum OG’s move their stash into staking.
I’m particularly curious to see if any of the coins in the 5+ years category move pic.twitter.com/9H38dYAHDq
— Anthony Sassano | sassal.eth ⛽ (@sassal0x) October 14, 2020
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.