Шведската компания за онлайн разплащания Klarna заяви, че достигна оценка от $5,5 милиарда, което я прави най-ценния частен финансов стартъп в Европа.
Тази оценка я прави най-голямата частна финансова компания в Европа.
Базираният в Стокхолм стартъп, който предоставя услуга „купете сега, платете по-късно„, заяви, че ще използва новите средства за продължаване на експанзията си на американския пазар.
Кръгът на финансиране бе воден от базираната в Сан Франциско инвестиционна група Dragoneer.
Klarna се конкурира с предприятията в сектора на търговията на дребно и плащанията, като предлага на клиентите възможност да плащат разсрочено, без лихва.
Компанията купува поръчка директно от търговците на дребно и след това фактурира клиентите, така че купувачите никога не плащат директно на търговеца.
Klarna е основана през 2005 г. и каза във вторник, че е „на път“ към 1 милиард долара годишни приходи. Компанията, която стартира в САЩ през 2015 г., заяви, че отчита 6 милиона нови американски клиенти годишно.
Фирмата заяви в прессъобщение във вторник:
Уникалността на потребителското предлагане на Klarna, предоставяща по-здравословна, опростена и по-интелигентна алтернатива на кредитните карти, с добавяне на множество услуги за по-гладко пазаруване, онлайн и офлайн, очевидно резонира с американския потребител.
Klarna се присъединява към шепа европейски финтех стартъп фирми, които се разрастват на пазара в САЩ. Германската онлайн банка N26, която беше оценена на $3,5 милиарда миналия месец, наскоро пусна приложението си за мобилно банкиране в САЩ, докато британското приложение Monzo започна да предлага услугите си на американски клиенти през юни.
Bitget Wallet сключи стратегическо партньорство с Mastercard и доставчика на Web3 плащания Immersve за пускането на нова платежна карта, която позволява на потребителите да харчат криптовалути директно от своите дигитални портфейли.
Изпълнителният директор на Robinhood Влад Тенев разкри в понеделник планове за пускане на токенизирани акции на европейския пазар, като се започне с акции на частните технологични гиганти OpenAI и SpaceX.
Водещата крипто борса Coinbase (COIN) ще пусне на пазара в САЩ от 21 юли безсроюни фючърсни договори, като по този начин ще се превърне в една от първите регулирани организации, предлагащи продукт, който отразява до голяма степен популярните в световен мащаб офшорни безсрочни договори.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).