Холандецът Мартийн Уисмейдер е имплантирал два NFC чипа под кожата си
Холандецът Мартийн Уисмейдер е много предпазлив, когато става дума за съхранение на Биткойн – до такава степен, че през 2014 г. той си имплантира два NFC чипа, един във всяка ръка, за да съхранят криптираните Биткойн ключове.
Уисмейдер посочи редица причини за драстичния метод за съхраняване на криптото, заявявайки, че през годините е загубил по-голямата част от своя Биткойн при провали на обменни бюра, хакерство и кражба.
„Мога спокойно да кажа, че по-голямата част от Биткойн-а, повече от 80 процента, съм загубил поради хакове, кражби, проблеми с обмени и други проблеми. Ако имах чипа през 2010 г., вероятно щях да съм богат човек досега.“
Уисмейдер също беше любопитен за идеята за запазване на цифровата си валута в кожата му, казвайки на IBTimes:
Направих го, защото исках да експериментирам със силни Биткойни, използвайки субдермални импланти, защото сметнах, че това е Светия Граал на безконтактни плащания.
Докладвано е, че до 23% от всички Биткойни вече са били необратимо загубени, което накара хората наистина да предприемат по сериозно отношение към сигурността си.
Той е претърпял процедурата в пиърсинг студио, което препоръчва на всеки, който желае подобна процедура. Чиповете са произведени от стъкло и са с размери 2 мм х 12 мм от край до край, размерът на малко зърно от ориз. Уисмейдер заяви, че процесът не е болезнен и посочи, че процедурата обикновено се извършва на домашни любимци без проблеми.
NFC чиповете съхраняват 888 байта данни, което е достатъчно място за съхранение на 26 криптирани Биткойн адреса. Уисмейдер казва, че всеки ден използва чиповете си, за да прави покупки – процесът включва сканиране на чиповете със смартфона му, за да получи и декриптира ключовете, за да извърши транзакция. Ключовете могат да бъдат премахнати и заменени с нови ключове за други крипто компютри от разстояние със смартфон, и криптирането не позволява на хората просто да сканират ръцете на Уисмейдер, за да четат ключовете му.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.