Холандецът Мартийн Уисмейдер е имплантирал два NFC чипа под кожата си
Холандецът Мартийн Уисмейдер е много предпазлив, когато става дума за съхранение на Биткойн – до такава степен, че през 2014 г. той си имплантира два NFC чипа, един във всяка ръка, за да съхранят криптираните Биткойн ключове.
Уисмейдер посочи редица причини за драстичния метод за съхраняване на криптото, заявявайки, че през годините е загубил по-голямата част от своя Биткойн при провали на обменни бюра, хакерство и кражба.
„Мога спокойно да кажа, че по-голямата част от Биткойн-а, повече от 80 процента, съм загубил поради хакове, кражби, проблеми с обмени и други проблеми. Ако имах чипа през 2010 г., вероятно щях да съм богат човек досега.“
Уисмейдер също беше любопитен за идеята за запазване на цифровата си валута в кожата му, казвайки на IBTimes:
Направих го, защото исках да експериментирам със силни Биткойни, използвайки субдермални импланти, защото сметнах, че това е Светия Граал на безконтактни плащания.
Докладвано е, че до 23% от всички Биткойни вече са били необратимо загубени, което накара хората наистина да предприемат по сериозно отношение към сигурността си.
Той е претърпял процедурата в пиърсинг студио, което препоръчва на всеки, който желае подобна процедура. Чиповете са произведени от стъкло и са с размери 2 мм х 12 мм от край до край, размерът на малко зърно от ориз. Уисмейдер заяви, че процесът не е болезнен и посочи, че процедурата обикновено се извършва на домашни любимци без проблеми.
NFC чиповете съхраняват 888 байта данни, което е достатъчно място за съхранение на 26 криптирани Биткойн адреса. Уисмейдер казва, че всеки ден използва чиповете си, за да прави покупки – процесът включва сканиране на чиповете със смартфона му, за да получи и декриптира ключовете, за да извърши транзакция. Ключовете могат да бъдат премахнати и заменени с нови ключове за други крипто компютри от разстояние със смартфон, и криптирането не позволява на хората просто да сканират ръцете на Уисмейдер, за да четат ключовете му.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?