Броят на ETH, съхраняван на централизирани платформи за търговия, постепенно намалява от септември 2020 г., тъй като активът се е увеличил с 400% за същия период.
Тъй като цената на ETH се намества около $1,800 след последните сривове, инвеститорите на Етериум продължават да теглят своите средства от централизирани борси. Следователно, това доведе до ново ниско ниво на ETH токени, държани на такива места за търговия, според данните от веригата.
Данните, предоставени от аналитичната компания CryptoQuant, информират, че броят на Етериум токените, държани на централизирани борси, постепенно намалява от последното тримесечие на 2020 г. По това време инвеститорите съхраняват относително стабилни количества от около 26 милиона монети в продължение на няколко последователни месеца.
Ситуацията обаче се промени през септември миналата година, приблизително когато цената на актива започна впечатляващото си покачване.
През следващите месеци предлагането на такива борси спадна рязко. Както показва графиката по-долу, това доведе до ново дъно, регистрирано съвсем наскоро от по-малко от 21 милиона.
Този брой означава, че около 24% от 115-те милиона циркулиращи ETH в момента са разположени на централизирани платформи за търговия.
Преди това бе съобщено, че общата активност на ETH на борсите е значително по-ниска от данните за 2017/2018 г., което означава, че натискът върху продажбите е по-слаб от преди три години.
Това може да се отдаде на непрекъснато разширяващата се роля на Етериум в криптовалутното пространство. Неговата блокчейн мрежа е основната технология зад две от най-големите текущи мании – NFT и децентрализираното финансиране.
Освен това, предстоящият преход от доказателство за работа към доказателство за залог би позволил на притежателите на ETH да залагат (стейкват) своите средства и да печелят нови токени.
Всичко описано по-горе оказа голямо влияние върху цената на втората по големина криптовалута през последните няколко месеца. Както бе споменато по-горе, ръстът на ETH започна през септември / октомври миналата година, когато активът достигна около $350.
Оттогава Етериум достигна и проби множество важни нива. Започна с преодоляване на $1000 в началото на януари, достигайки $1450, покорявайки нивото от $2000 през февруари като регистрира нов рекорд от $2050.
Въпреки последвалия спад, който доведе актива до най-ниското ниво от $1300, ETH все още е със 160% нагоре до момента при сегашната ценова позиция от $1800.
Въпреки всичко, това увеличение се отрази на пазарната капитализация на Етериум, която сега надхвърля $200 милиарда. Според данни от AssetDash този значителен брой поставя криптовалутата в топ 50 на най-големите активи по пазарна капитализация.
Напрежението в общността на Cardano ескалира след сериозни обвинения срещу нейния основател, Чарлз Хоскинсън, за предполагаемо неправомерно управление на над 300 милиона ADA токена.
След вълната на оптимизъм, предизвикана от Consensus 2025, Pi Coin се понижи с над 20% за ден, изтривайки последните печалби и разклащайки доверието на огромната си потребителска база.
Вероятността спот Cardano борсово търгуван фонд (ETF) да получи зелена светлина до края на 2025 г. набира скорост – поне според пазарите за залoзи.
В един от най-резките обрати, наблюдавани тази година, крипто трейдър е превърнал скромна четирицифрена инвестиция в милиони благодарение на възхода на проект, свързан със Solana SocialFi.