Скоро след затварянето на кръга за финансиране от $5.5 милиона, фокусираният върху музиката стартъп Audius, разкрива как мрежата ще работи, когато стартира след около година.
Както вече беше съобщено, фирмата създава децентрализирана платформа, която има за цел да предостави на артистите способността да възвърнат контрола върху разпространението на интелектуалната си собственост, като същевременно се свързват по-лесно с феновете.
Сега, както се разкрива, Audius предприема следващата стъпка в процеса с публикуването на своя whitepaper.
Съоснователят Ронийл Ръмбърг казва, че според него Audius се отличава от съществуващите платформи, тъй като не зависи от централизираната инфраструктура и добавя:
Силно вярваме в стойността на напълно прозрачно, децентрализирано и насочено към общността усилие за споделяне на световното аудио съдържание.
Стартъпа планира да пусне два токена: „loud“, който да се използва за извършване на транзакции и „audius“, който ще служи като токен за управление. Както създателите, така и слушателите могат да използват loud токени, за да „взаимодействат с протокола“, според доклада.
„Audius ще бъде използван от доставчиците на услуги, за да участва в събирателни протоколи и да спечели приходи от издаването на loud токени“, продължава той. „Това разделя механизма за ценово стабилен трансфер на стойности (loud) от механизма за улавяне и натрупване на стойност (audius), обслужвайки по-добре нуждите на потребителите на всеки токен.“
Според предложената схема, създателите, които получават loud токени, ще бъдат „компенсирани пропорционално на това, колко стойност създават“. Междувременно потребителите, които специално допринасят за самия протокол, ще получат управленски токени.
Audius възнамерява да поддържа алгоритмично стабилна цена за loud токенът и да бъдат създадени или изгорени според нуждите, за да се гарантира наличието на постоянно търсене и предлагане, според документа.
В допълнение към двата токена, протоколът се поддържа от няколко компонента, включително децентрализиран протокол за съхранение, мениджър за качване, протокол за заплащане и споделяне на приходи и протокол за откриване, който помага на слушателите да намерят нова музика.
„Нашата архитектура включва нова работа за това как децентрализираното откритие на съдържанието може да работи, включително и криптоикономически механизъм за налагане на честно поведение на услугите, индексиращи съдържанието“, обяснява Ръмбърг.
За да подпомогне управлението на платформата, компанията възнамерява също така да пусне два мета протокола. Първият ще създаде общност от платени арбитри, натоварени със задачата за разрешаване на спорове, а другата ще позволи на членовете на общността, притежаващи audius токени, да предлагат или гласуват подобрения в системата.
Очаква се алфа версията на платформата да започне да се изпълнява в началото на следващата година, като се предполага, че ще бъде напълно пусната края на 2019 г.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.