Твърди се, че двама заподозрени от Южна Корея са използвали пирамидална схема, включваща Биткойн, като измамата е на стойност от около 20 милиона долара.
Новината бе оповестена публично, тъй като съдия от окръжния съд в Incheon издаде на 19-ти април глоба от 15 милиона долара и 8 милиона долара, съответно, на двамата мъже, според южнокорейската информационна агенция Yonhap.
В доклада се казва, че двамата заподозрени предполагаемо започват схемата от 2015 г. и първоначално са получили 26 млрд. коерйски вона (или 24 млн. Долара) от инвеститори. Те, впоследствие, изградиха компанията на няколко нива, като обещаха на инвеститорите висока възвращаемост чрез инвестиране в „bitcoin“.
„Многостепенната транзакция е риск за социално-икономическия ред при масово производство на много жертви“.
Гласи цитат на съдията от доклада. Той заяви, че глобата се дава на базата на значителния размер на инвестициите, които те са привлекли от жертвите.
Докладът идва само дни след като съседната на Южна Корея страна – Китай – засили усилията си за разтърсване на пирамидални маркетингови схеми, които твърдят, че са Биткойн инвеститори.
Както се съобщи сряда, китайската полиция арестува основателите на национална крипто валутна пирамида, която е натрупала 13 милиона долара от над 13 000 души.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.