Твърди се, че двама заподозрени от Южна Корея са използвали пирамидална схема, включваща Биткойн, като измамата е на стойност от около 20 милиона долара.
Новината бе оповестена публично, тъй като съдия от окръжния съд в Incheon издаде на 19-ти април глоба от 15 милиона долара и 8 милиона долара, съответно, на двамата мъже, според южнокорейската информационна агенция Yonhap.
В доклада се казва, че двамата заподозрени предполагаемо започват схемата от 2015 г. и първоначално са получили 26 млрд. коерйски вона (или 24 млн. Долара) от инвеститори. Те, впоследствие, изградиха компанията на няколко нива, като обещаха на инвеститорите висока възвращаемост чрез инвестиране в „bitcoin“.
„Многостепенната транзакция е риск за социално-икономическия ред при масово производство на много жертви“.
Гласи цитат на съдията от доклада. Той заяви, че глобата се дава на базата на значителния размер на инвестициите, които те са привлекли от жертвите.
Докладът идва само дни след като съседната на Южна Корея страна – Китай – засили усилията си за разтърсване на пирамидални маркетингови схеми, които твърдят, че са Биткойн инвеститори.
Както се съобщи сряда, китайската полиция арестува основателите на национална крипто валутна пирамида, която е натрупала 13 милиона долара от над 13 000 души.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.