Phantom, популярният портфейл за криптовалута, отхвърли спекулациите за потенциално пускане на токени след неотдавнашното си въвеждане на социални функции.
В съобщението също така се отбелязва положителният прием на новите му социални инструменти.
Стартирани през декември, социалните функции на Phantom позволяват на потребителите да създават профили, да се свързват с приятели и да избират настройки за поверителност като публична, лична или анонимна.
Понастоящем тези функции са ограничени до мобилното приложение на портфейла, но Phantom намекна, че скоро ще бъде налична поддръжка за широко използваното разширение за Chrome.
Слуховете за евентуално Airdrop пускане бяха предизвикани от въвеждането на функциите за последователи и приятели, което доведе до спекулации, че Phantom може да пусне токен през 2025 г. Изглежда обаче, че изявлението на компанията слага край на тези надежди.
В допълнение към социалните си актуализации, Phantom разкри плановете си да интегрира Sui, блокчейн от първи слой, като четвърта поддържана мрежа. Sui ще се присъедини към Биткойн, Етериум и Solana, като последната е блокчейнът, в който Phantom първоначално установи своето присъствие.
Този ход следва неотдавнашното добавяне на мрежата Base, която разшири поддръжката си за блокчейн през ноември. Интеграцията на Sui сигнализира за продължаващите усилия на Phantom да подобри своята платформа и да задоволи нуждите на по-широка потребителска база.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.