Петролът нарасна, след като данните от промишлеността сочеха намаляване на запасите от суров петрол в САЩ преди доклада на Международна енергийна агенция за пазарните перспективи.
В първите дни на седмицата фючърсите на петрола сорт „Brent“ надхвърлиха с над три процента границата от $82 за барел, а цените на West Texas Intermediate (WTI) стояха недалеч от $78. Според информацията, предоставена от Американския петролен институт, запасите от суров петрол в САЩ са намалели с 2.4 милиона барела през изминалата седмица.
През тази седмица петролният сектор подобрява състоянието си след неотдавнашния спад, който бе предизвикан от решението на ОПЕК да върне част от добива през тази година.
Както беше съобщено от организацията в нейната месечна оценка във вторник, тя застава зад позицията си за постепенното възстановяване на търсенето на петрола през втората половина на 2024 г.
МАЕ (Международната агенция по енергетика) ще представи оценката си за ситуацията с търсенето и предлагането по-късно в сряда (12 юни).
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.