След много закъснения, Saudi Aramco продължава напред с плановете си за пускането на първичното си публично предлагане, което може да се окаже най-голямото IPO в историята, съобщава Wall Street Journal.
Това е възможно, след като държавният петролен гигант получи необходимото регулаторно одобрение от Органа за пазарен капитал на Саудитска Арабия.
На 1-ви ноември Reuters съобщи, че служителите на компанията са организирали „среща в последния момент“ с инвеститорите, за да направят така желаната оценка от $2 трилиона да се превърне в реалност.
Амбициозното IPO първоначално беше обявено от Мохамед бин Салман, през 2016 г., в опит да насочи страната отвъд пределите на основния ѝ източник на богатство – петрола. Репутацията на престолонаследника зависи от способността му успешно да направи това IPO.
Посочената по-горе оценка обаче, се смяташе за твърде висока и неизпълнението на амбициозната цел предизвика множество отлагания, които потиснаха „апетита“ на компанията.
Вместо да изберат изброяване на NYSE или друга голяма борса, Saudi Aramco избра Tadawul, местна фондова борса, която е на път да стигне до своя голям момент и да „влезне в историята“.
Ако вземем предвид негативните прогнози за цената на петрола, на IPO-то ще бъде трудно да докара оценката на компанията до 2 трилиона долара. Въпреки това, тя пак би се считала за голям играч на световния пазар дори с 1,5 трилиона долара.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.