Извесният икономист Питър Шиф сподели своите виждания за неотдавнашния низходящ тренд, като предупреди за въздействието му върху спот Биткойн борсово търгуваните фондове (ETF).
Шиф прогнозира, че тези продукти могат скоро да достигнат нови дъна, като съгласува негативната си перспектива с критичния период на волатилност и икономическа непредсказуемост на пазара на криптовалути.
Today’s #crypto crash wasn’t big enough to shake the confidence of ETF investors. However, their resolve will be tested soon. Capitulation is needed to from a short-term bottom. #Bitcoin breaking below $38K should do the trick. At that price all #BitcoinETFs will hit new lows.
— Peter Schiff (@PeterSchiff) August 5, 2024
Въпреки неотдавнашния спад на BTC и на пазара като цяло, Питър Шиф изрази остра критика към Биткойн. Той твърди, че инвестициите в спот BTC ETF може да се понижат заедно с цената.
Преди пазарите да отворят в понеделник, Шиф отбеляза, че след като ETF-ите за Етериум и Биткойн започнат да се търгуват, CNBC няма да може да омаловажи сериозността на настоящия спад, тъй като ще бъдат включени загубите от събота.
Шиф предполага, че ако инвеститорите в спот ETF предпочетат да продават, а не да купуват, когато започне търговията, това може да доведе до ликвидация на пазара. Въпреки това часове след затварянето на спот пазара Шиф призна силното доверие сред инвеститорите, като отбеляза, че предишният срив не е бил достатъчно значителен, за да ги разклати.
Въпреки че инвеститорите в спот ETF останаха устойчиви, Шиф смята, че тяхната решителност скоро ще бъде подложена на изпитание и капитулацията е необходима, за да се оформи краткосрочно дъно. Той заяви:
Шиф е убеден, че падането на Биткойн под $38,000 ще предизвика значителни ликвидации, като прогнозира, че такъв спад ще тласне фондовете към нови дъна.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.