Икономистът и защитник на златото, Питър Шиф, отново се сблъска с Биткойн ентусиастите, твърдейки, че цената на BTC не може да бъде твърде ниска.
Шиф, който позорно нарече Биткойн прищявка през юни 2011 г., твърди, че водещата криптовалута няма присъща стойност, поради което всяка положителна цена не е достатъчно ниска.
На 1-ви май изпълнителният директор на Tesla, Илон Мъск предизвика доста суматоха, като публикува в Twitter, че акциите на неговата компания се търгуват на твърде висока цена. Това почти незабавно изтри почти $15 милиарда от пазарната капитализация на производителя на електрически автомобили.
Шокиращото твърдение на ексцентричния милиардер не остана незабелязано от крипто феновете. Twitter профилът на „Bitcoin“ сподели, че цената на BTC всъщност е твърде ниска.
Публикацията на Шиф завърши бурна зелена седмица за флагманската криптовалута, която шокира Биткойн мечките като Шиф.
На 29-ти април цената на криптовалутата скочи с 16,40 процента, достигайки най-високото си ниво от края на февруари. BTC удължи ралито си на следващия ден и се изстреля до местно ниво от $9482, преди да ‘се укроти’.
Докато търговците и анализаторите се опитват да разберат тези възходи на Биткойн, Шиф просто го отхвърля като спекулации.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.