Пенсионните фондове в Северна Америка, които са инвестирали в криптовалути, претърпяха значителни загуби поради спада на пазара.
Въпреки загубите, претърпяни по време на мечия пазар, пенсионните фондове в Северна Америка остават „бичи“ настроени към криптовалутите, според доклад от Wall Street Journal.
Този интерес е отразен във фирмата за управление на активи VanEck, съобщава WSJ. Депресивните пазарни условия от 2022 г. обаче накараха управителите на пенсионни фондове да обмислят дали да удвоят инвестициите си в крипто или да се откажат от тях.
Един пенсионен фонд за пожарникари от Хюстън вложи $25 милиона в Биткойн и Етериум през октомври миналата година, но загуби повече от половината от стойността поради мечия пазар.
Все пак ръководството на фонда в Хюстън, който е на стойност $5 милиарда, разбираше естеството на своята инвестиция.
„Очакват се волатилност и големи колебания„, заяви пред WSJ ръководителят на инвестиционния отдел на фонда за подпомагане и пенсиониране на пожарникарите в Хюстън – Аджит Сингх.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн е на път да измести златото, твърди Майкъл Сейлър
Други пенсионни фондове виждат в мечия пазар възможност за допълнителни инвестиции. Доходността е по-привлекателна, тъй като по време на крипто зимата по-малко хора са склонни да инвестират в крипто, заяви пред WSJ шефът на инвестиционния отдел на базиран във Вирджиния пенсионен фонд. Този пенсионен фонд в полза на полицията във Феърфакс притежава $6.6 милиарда за около 30,000 лица и държи 4.5% от активите си в криптовалути.
Не всички пенсионни фондове обаче могат смело да се справят с волатилността на криптовалутите. Фонд за учители в Калифорния на стойност $300 милиарда избягва крипто поради високия риск.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.