Макро гуруто и изпълнителен директор на Real Vision Раул Пал казва, че крипто пазарите може да са на ръба на експоненциален растеж, тъй като пространството вижда светкавично приемане.
В интервю за Going Underground на RT Network, Пал казва, че приемането на крипто се случва с по-бързи темпове от всяка друга предишна технология.
“Крипто в момента има 150 милиона потребители. Процентът на осиновяване е 113% годишно.
По принцип това е два пъти по-бързо от най-бързото приемане на която и да е технология в цялата записана история, така че се случва със светкавична скорост.
Всички влизат в пространството: институциите, суверенните фондове, инвеститорите на дребно от ETF (борсово търгувани фондове), националните държави, всички.”
Коментирайки регулаторните опасения, бившият изпълнителен директор на Goldman Sachs казва, че самият размер и децентрализираният характер на пространството в крайна сметка ще го направят почти невъзможно регулаторните органи да го контролират напълно.
“Това нещо е уникално. Това е разпределена мрежа от собственици по целия свят от 150 милиона души, които скоро ще бъдат милиард души, така че способността им да я контролират е почти нулева.
Това е завладяващо пространство. Това наистина е анти-естаблишмънт в основата си и създава нов свят, базиран около един вид разпределена собственост и доказана собственост върху активи, с които хората не могат да се забъркват.”
Въз основа на размера на други традиционни финансови пазари, Пал прогнозира, че крипто пазарите ще нараснат до обща стойност от $200 трилиона през следващото десетилетие.
Не Пропускай: Крипто анализатор предвижда възход при тези два алткойна
Към момента на писане, общата пазарна капитализация на криптовалутите, изчислена от TradingView, е $2.79 трилиона.
“В момента това е клас активи от $2.5 трилиона. Повечето от основните класове активи по света, акции, облигации, недвижими имоти, са между $150 трилиона и $350 трилиона, така че мисля, че това ще достигне $200 трилиона през следващите 10 години, така че това е 100 пъти за класа активи.
Човечеството никога не е виждало това преди, така че това е възможност за всеки, защото всеки може да държи 10% от активите си в това – всеки – най-богатият и най-бедният.”
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.