PayPal вече позволява на базираните в САЩ потребители да купуват до $100,000 в крипто на седмица.
В съобщение от 15-ти юли от PayPal казаха, че са увеличили лимита за закупуване на крипто за определени клиенти в САЩ от $20,000 на $100,000 на седмица.
Компанията заяви, че ходът има за цел да даде на потребителите “по-голям избор и гъвкавост при закупуване на криптовалута”.
PayPal обяви, че ще се насочи към крипто пространството през октомври 2020 г., като по-късно ще позволи на допустими клиенти със седалище в САЩ да използват криптовалути за търговия и плащания.
Въпреки че компанията първоначално обяви, че потребителите ще бъдат ограничени до закупуване на само $10,000 в крипто всяка седмица, функцията стартира с лимит от $20,000.
Платформата разширява функциите си за крипто потребители от миналата година, като си партнира с Coinbase, за да позволи крипто покупки чрез основната борса, докато платежната компания Venmo, собственост на PayPal, стартира крипто търговия през април.
Преди обявлението на Venmo главният изпълнителен директор Дан Шулман заяви, че очаква средният месечен обем за крипто транзакции в PayPal да достигне 200 милиона долара за броени месеци.
Според аналитичния сайт Statista, PayPal са имали приблизително 392 милиона активни потребителски акаунта към първото тримесечие на 2021 г. Компанията продължава да инвестира във фокусирани върху блокчейн фирми, включително Blockchain Capital и блокчейн разузнавателната платформа TRM Labs.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.