Докато блокчейн технологията е далеч по-обещаваща от всяка друга съществуваща технология, има някои, които все още се съмняват в нейното превъзходството.
Според инвеститор, който сравнява цената на трансграничните транзакции. Между $5 и $50 коства да се изпрати $100,000 в Биткойн. Същата услуга ще струва поне $1,500 през Paypal. Като разбира се не се коментират възможните забавяния, които биха били възможни при втория вариант.
Блокчейн транзакциите са почти моментални, което означава, че получателят може да получи средствата във всеки момент от няколко секунди до няколко часа, в случай че обемът на блокчейн трафика е висок в момента.
За Paypal има централен орган, който може да реши да задържи средствата за няколко дни или поради съмнение, или по други причини. Освен това средствата могат да забавят с много дни спрямо обичайната процедура.
Основен проект на блокчейн, който промени начина на производството на парични преводи, е Ripple. Компанията изгради ефективна и невероятно евтина система за изпращане на пари в чужбина с изключително ниска такса. Тези плащания се получават в рамките на секунди и няма централизирани участници, които да цензурират такива транзакции.
Блокчейн технологията, следователно, дава на потребителите свобода и спестява време и много пари. Тази комбинация прави индустрията непобедима. Вече Ripple се конкурира много тясно с водещата компания за плащания SWIFT. Ще е само въпрос на време, преди Ripple да изкара компанията от бизнеса, ако не обнови системата си.
Съществуват и ограничения на старите системи, които я правят неподходяща за глобално използване. Например, Paypal не позволява изпращането на плащания към някои страни по различни причини.
Първоначално изглеждаше, че клиентите губят, но сега е ясно, че Paypal е на загуба, защото повечето от тези страни използват криптовалути, базирани на блокчейн и дори не биха си и помислили да се върнат към използването на Paypal.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.