Компанията за рисков капитал Paradigm се намесва в оспорваната съдебна битка с участието на Роман Сторм, съосновател на крипто миксера Tornado Cash, настоявайки съда да дефинира ясно какво означава да се управлява бизнес за превод на пари.
В новo писмо компанията твърди, че правителството трябва да докаже, че Сторм съзнателно е контролирал потребителските средства и е улеснявал финансовите транзакции, а не просто че е написал софтуер.
Правният екип на Paradigm, воден от Кейти Бибър и Джина Муун, счита, че позицията на прокуратурата изопачава закона и игнорира установените насоки на Министерството на финансите и FinCEN, които исторически са твърдяли, че самото разработване на софтуер не се квалифицира като паричен превод. Според тях, привличането на Сторм под наказателна отговорност би създало опасен прецедент, който би могъл да задуши крипто иновациите, технологиите с отворен код и дори изкуствения интелект.
Делото се фокусира върху обвинения, че Сторм е помогнал за изпирането на повече от $1 милиард чрез Tornado Cash. Но тъй като платформата е без попечителство и разработчиците не контролират активи, от Paradigm смятат, че прилагането на законите за парични преводи тук разширява значението им до неузнаваемост.
Делото срещу Сторм е насрочено за 14 юли. Едно обвинение вече бе оттеглено, след като меморандум на Министерството на правосъдието поясни, че крипто миксерите не са незаконни, ако разработчиците не управляват потребителските средства. Въпреки това, от Paradigm предупредиха, че осъждането на Сторм може да направи програмистите правно отговорни за това как други използват техните инструменти – заплашвайки основите на децентрализираната разработка на софтуер.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.