PancakeBunny публикува подробен преглед на хака, който му коства милиони долари и срив на токена с 95% вчера.
В публикация в блог, озаглавена “Продължи напред план”, PancakeBunny разкри, че е загубила 45 милиона долара в атака, а не 1 милиард долара, както се съобщава погрешно от някои медии.
Той повтори, че никакви трезори не са компрометирани и атаката е “икономическа експлоатация”.
След като кодът бъде оправен, платформата ще възобнови нормалната си работа с увеличени BUNNY емисии. През следващите 90 дни Bunny Pool ще изплати 100% от таксите за изпълнение, натрупани до момента на експлойта.
“Ще компенсираме оригиналните притежатели за разликата между пазарната капитализация по време на експлойта и текущата запазена стойност от 39 милиона щатски долара (загубите) чрез издаване на нов токен pBUNNY и чрез създаване на компенсационен пул.”
Компенсационният пул ще се финансира от такси за изпълнение, директен принос от екипа, възстановени средства от експлойта и пускане на airdrop за QFI токени за нов проект за кредитиране.
Ще има агресивна програма за обратно изкупуване и изгаряне, която ще смекчи увеличените емисии.
Атаката включва няколко бързи заеми, които са се възползвали от трезора с ниска ликвидност, за да създадат около 6,9 милиона BUNNY токени, обяснява той. След това те бяха изхвърлени на пазара, което предизвика последвалия ценови срив. Сривът в цената на BUNNY засегна други трезори с изложение към токена, така че те бяха заключени в рамките на един час.
Планът има няколко цели, които включват новия токен pBUNNY, увеличени емисии, разпределение на таксите за изпълнение на участниците, система “Запазена оригинална стойност” (ROV) за притежателите преди атаката, обезщетението и принос на QFI токени.
Според Rekt Blog, който извърши по-подробен преглед, PancakeBunny имаше над 10 милиарда долара в TVL в своя пик. В момента разполага с около 1,1 милиарда долара.
Група инвеститори заведе дело срещу Джонатан Милс, основател на проекта Hashling NFT, с твърдения, че той е присвоил милиони, събрани чрез продажби на NFT и свързано с това предприятие за добив на Биткойн.
Властите в Европа разбиха голяма организирана престъпна група, която е използвала криптовалути за прехвърляне на десетки милиони в незаконни средства за мрежи за трафик на наркотици и хора.
Огромна платформа за киберпрестъпления, функционираща предимно чрез Telegram, бе разбита, което нанесе сериозен удар на мрежите за крипто измами в Азия.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.