Градският съвет на Москва, столицата на Русия, внесе законопроект за използване на блокчейн технология за електронна система за гласуване, съобщи във вторник, 26-ти февруари, голяма руска информационна агенция ТАСС.
Московската Дума, местен парламент на руската столица, планира да защити процеса и резултатите от електронното гласуване на предстоящите избори чрез използването на блокчейн. Новината беше обявена от един от авторите на съответния законопроект, заместник на управляващата партия „Единна Русия“, Димитрий Вяткин.
Вяткин подчерта, че технологията ще позволи отделно съхранение на личните данни на избирателите и резултатите от гласуването, добавяйки: „Ще бъде невъзможно да ги свържем. Точно така функционира и технологията блокчейн. Той също така подчерта, че това ще помогне да се избегнат измами свързани с гласоподаването, които депутатът нарича „мръсни избирателни технологии“.
Както бе съобщено на 18-ти декември, Русия проведе успешни регионални избори с 40 000 участници в Саратовска област чрез електронната система за гласуване, наречена Polys, която беше разработена от Kaspersky Lab през 2017 г..
Миналия месец, Националният център за електроника и компютърни технологии на Тайланд обяви, че развитието на електронната система за гласуване също е подкрепено с блокчейн.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.