Хоскинсън не се поколеба да разкритикува моделите на управление на Биткойн и Етериум. Той изтъкна потенциалната уязвимост на статичния дизайн на Биткойн, непроменен от създаването му преди повече от 13 години.
Докато ръководството на Етериум (ETH) отхвърли възможността за управление на веригата, Хоскинсън заяви, че със съзряването на крипто платформите и привличането на стотици милиони потребители пренебрегването на управлението на веригата може да се превърне в недостатък.
Хоскинсън се спря и на резервите, които някои имат към децентрализираното управление, което определени хора възприемат като разрушително за установените системи.
Хоскинсън разглежда този модел на управление като средство за подмладяване на ангажираността и доверието на общността. Той изрази трайната си вяра в потенциала на човечеството, като заяви твърдото си убеждение в присъщата доброта на хората.
Той вижда децентрализираното управление като средство за възстановяване на това доверие. Постигането на амбициозната титла „най-голямата криптовалута в света“ обаче задължава Cardano (ADA) не само да разшири значително потребителската си база, но и умело да се ориентира в един объркан пейзаж от регулаторни и технически сложности.
XRP преживява нова вълна на спекулативен импулс, като откритият интерес на пазарите на деривати се доближава до нива, невиждани през последния месец.
Етериум преживя драстично ценово рали, като скочи с 25% в рамките седмица – най-рязкото повишение от 2021 г. насам.
Solana отбеляза впечатляващо възстановяване, преминавайки границата от $170 след силен дневен ръст от 11%.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.