Wall Street Journal публикува резултатите от своя анализ на почти 1500 ICO-та на 17-и май, като заключи, че 18,6% от тях са измами.
Най-новият източник за разследване на все още процъфтяващия пазар на ICO, WSJ предупреди, че от 1450 предложения, които са открили, 271 от тях са използвали „измамни тактики“.
Тези тактики варират, от скриване или предоставяне на фалшива информация за местоположението и ръководството на емитента, за да се пазят в тайна за финансите и дори за плагиатските whitepaper-и.
От 271 подозрителни предлагания, някои от тях вече са затворени, като съдебните дела и регулаторите доведоха до това инвеститорите да се опитат да възстановят приблизително 273 млн. долара загубени средства.
Властите продължават да се борят с темпа на разширяване на ICO в целия свят през 2018 г., като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) решава да следи отблизо вътрешната арена за такива схеми.
Инструментът за набиране на средства допълнително разделя мнението както вътре, така и извън производството на криптовалути.
Вчера бе съобщено за това, как CEO-то на британската платформа, CoinShares Дани Мастърс заяви, че подобренията на ICO арената са важна стъпка в позволяването на Биткойн пазарите да растат.
По-рано този месец Джао Чанпенг, главен изпълнителен директор на най-големия обмен за криптовалути в света Binance, публикува специален блог пост, който хвали ICO. Инвестирането в него е „100 пъти по-лесно, отколкото чрез традиционните рискови капитали“.
Измамите съществуват навсякъде във всяка индустрия“, пише той за темата на незаконни предложения.Все още получавам обаждания и SMS-и, които ме известяват, че съм спечелил голямата награда, но първо трябва да направя банков превод. Това означава ли, че трябва да спрем да използваме телефони, SMS и банки?
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.