Екипът за разработване на Лайткойн отвърна на обвиненията в неетични практики и критиките, насочени към неговия основател Чарли Лий.
В тези обвинения, които се появиха онлайн, се твърди, че Лий е използвал Лайткойн за лична изгода, като действията му се описват като „pump-and-dump“ схема.
Потребител в социалните медии твърди, че Лий е запазил значителна част от алткойна за себе си и го е продал в разгара на бичия пазар през 2017 г., сравнявайки Лайткойн със Solana. Екипът на монетата отговори, подчертавайки прозрачността и децентрализирания произход на проекта, акцентирайки върху факта, че токена стартира през 2011 г. без предварителен добив, ICO или финансиране с рисков капитал. Съобщава се, че Лий е добивал и купувал Лайткойн като другите участници и е продал притежанията си през 2017 г., за да елиминира потенциални конфликти на интереси, като е получил средно $205 за монета – под пиковата цена на пазара по това време.
Екипът също така подробно описва непрекъснатата подкрепа на Лий за криптовалутата, включително финансови вноски чрез Фондацията Лайткойн, финансиране на партньорства с организации като UFC и провеждане на годишни. Лий продължава да участва активно в техническото развитие и популяризирането на алткойна.
Обръщайки внимание на сравненията със Solana, екипът на Лайткойн подчерта уникалната децентрализация и липсата на контролирани от основателите резерви или влияние на рисков капитал. Те посочиха и дълголетието на монетата, запазвайки позицията си на криптовалута от топ 25 в продължение на повече от десетилетие, като същевременно отбелязаха, че много други проекти са се провалили.
В заключителната си част екипът разкритикува екосистемата на Solana, като постави под въпрос зависимостта ѝ от токени, често свързвани с измами, подчертавайки фокуса на Лайткойн върху стабилността и почтеността.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.